Hayırsever işadamı, yaşam mücadelesini kaybetti

Yatağanlı tanınmış işadamlarından hayırsever Turgut Avcı, yaklaşık 1 aydır süren yaşam mücadelesini, tüm müdahaleye rağmen kaybetti. Avcı’nın cenazesi, yakınları ve sevenleriyle dolup taştı.

Hayırsever işadamı, yaşam mücadelesini kaybetti

Yaklaşık 1 ay önce yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıkması nedeniyle Marmaris’teki özel bir hastanede tedavi altına alınan 73 yaşındaki Turgut Avcı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Avcı’nın cenazesi, işyerine getirilerek tören düzenlendi. Buradaki törene, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Cumhur Çoban, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Avcı’nın yakınları ve sevenleri katıldı.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, burada yaptığı konuşmada, “Turgut Avcı, Yatağan’ımız için çok güzel hizmetlere imza attı. Doğduğu köye Turgut Avcı Sosyal Tesisleri yaptırdı. İlçeye her zaman çok katkısı oldu. Güzel insandı, iyi insandı, ölümü ile bizleri çok üzdü, bizler haklarımızı helal ediyoruz” dedi.

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir de, ‘Turgut Avcı, Kavaklıdere ilçemize ne lazım desek paralı parasız her işimizi görürdü.  Belediyemizde iş makinası olmadığı zamanda ne zaman iş makinası lazım olsa hiç hayır demezdi, işimizi görürdü. Kavaklıdere ilçe olurken de büyük katkıları oldu onu hiç unutmayacağız” diye konuştu.

Kavaklıdere Belediye eski Başkanı Nuray Bozyer ise, “Turgut abimiz, 1948 yılında Gökpınar köyünde dünyaya geldi. Ticaret hayatına genç yaşlarda ayakkabı tamirciliği ile başladıktan sonra, ilerleyen yıllarda nakliye işleri, daha sonra Hürtur ve İltur şirketlerinin sahibi oldu. Yatağan’da ve Kavaklıdere de çok büyük hizmetlere imza attı. Kavaklıdere Yerküpe yağlı pehlivan güreşlerinin güreş ağası oldu.  Ne var ki pandemi başladıktan sonra bu hastalıktan çok korktu, korktuğu başına geldi. Bir ay süren tedavi sonrası hayata yenik düştü. Bu dünyada çok hayır hasenatta bulundu Allah rahmet eylesin” dedi.

Buradaki törenin ardından Avcı’nın cenazesi, Gökpınar Mahallesi’ndeki Turgut Avcı Sosyal Tesislerine götürüldü. Cenaze, cuma namazının ardından kılınan cenaze namazıyla Gökpınar Mahalle Mezarlığı’na defnedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68