Hayırsever vatandaştan hastaneye yardım

İlçemiz Yeni Mahalle halkından Yatağan Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Erbil Şener’in eşi Gülsel Şener tarafından Yatağan Devlet Hastanesi’ne EKG (Elektrokardiyogram) cihazı ve 10 adet nebulizatör (solunum cihazı) bağışında bulunuldu.

Hayırsever vatandaştan hastaneye yardım
 İlçemiz Yeni Mahalle halkından Yatağan Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Erbil Şener’in eşi Gülsel Şener tarafından Yatağan Devlet Hastanesi’ne yardımda bulunuldu. Gülsel Şener, yaklaşık 10 yıl önce vefat eden abisi ve yeğeni hayrına EKG cihazı ve 10 adet solunum cihazını Yatağan Devlet Hastanesi’ne bağışladığını belirterek; “Geçtiğimiz yıllarda vefat eden ağabeyim ve yeğenim için bir hayır yapmayı uzun zamandan bu yana düşünüyordum. İlçemizde birçok kişi tarafından yemekli hayır düzenleniyor. Bu tür yapılan hayırlarda çoğu zaman israf oluyor, bu nedenle farklı bir şekilde insanların duasını almayı düşündüm. Başımıza ne zaman ne geleceği belli olmadığı için sağlık anlamında hayır yapmak istedim. İnşallah daha az rahatsızlanır ve bu tür cihazları daha az kullanmak durumunda kalırız. Hastanemize alınan cihazlar ile hastalarımızın şifa bulması en büyük temennimizdir. İnşallah bu davranışımız örnek olur ve bu tür yardımlarla hastanemiz daha da modern bir hâl alır. Allah tüm hastalarımıza acil şifalar versin” dedi.

Gülsel ve Erbil Şener çifti, hastaneye almış oldukları 1 adet EKG cihazı ve 10 adet solunum cihazını Yatağan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Gürsel Topal ve Hastane Müdürü İsa Turhan’a teslim ettiler. Gülsel ve Erbil Şener çiftine yapmış oldukları anlamlı katkı nedeni ile teşekkür eden Yatağan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Gürsel Topal, bağışlanan cihazların hastane bünyesinde yeni açılan Göğüs Servisi’nde kullanılacağını belirterek; “Öncelikle bu anlamlı katkıları nedeni ile Şener çiftine teşekkür ediyoruz. Hastanemize alınan bu cihazlar hastalarımız için çok önemli ekipmanlar. Bu davranış tüm vatandaşlarımıza örnek olmalı” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 18:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
SADET ÇANKAYA
SADET ÇANKAYA - 6 yıl Önce

tebrik ediyorum.anlamli ve güzel bir davraniş,isabetli düşünmüşsünüz..allah şimdiden hayrinizi kabul etsin inşallah...

SADET ÇANKAYA
SADET ÇANKAYA - 6 yıl Önce

tebrik ediyorum.anlamli ve güzel bir davraniş,isabetli düşünmüşsünüz..allah şimdiden hayrinizi kabul etsin inşallah...

HÜLYA GÖZENÇ
HÜLYA GÖZENÇ - 6 yıl Önce

bu güzel davranişinizdan dolayi sizi tebrik ederim.inşallah başkalarina örnek olur da müsriflikllerin önüne geçilir.

hasan ali aykurt
hasan ali aykurt - 6 yıl Önce

örnek bir davranış.tebrikler.

İsmail Keser
İsmail Keser - 6 yıl Önce

bence hayır işleri gösterişli olmamalı saklı kalmalı diye düsünüyorum

SIRADAKİ HABER