Hedef: Satranç Milli Takımı

Satrançtaki başarılarıyla dikkatleri üzerine çeken Kıbrıs İlkokulu, 25-31 Ocak tarihlerinde düzenlenecek Türkiye Satranç Şampiyonası’na 6 sporcuyla katılacak.

Hedef: Satranç Milli Takımı
 Satrançtaki başarılarıyla bir marka haline gelen Yatağan Kıbrıs İlkokulu, düzenlenen turnuvalara katılmaya devam ediyor. Katıldıkları hiçbir turnuvadan eli boş dönmeyen Kıbrıs İlkokulu sporcuları, bu kez çıtayı yükselterek gözlerini Satranç Milli Takımı’na dikti.

25-31 Ocak 2014 tarihlerinde Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenecek olan Türkiye Satranç Şampiyonası’na, 6 sporcuyla katılacak olan Kıbrıs İlkokulu’nda hazırlıklar tamamlandı ve yolculuk zamanı geldi.

Yarın başlayacak şampiyonaya; Görkem Kaçıkan, Yelda Yufkacı, Sıla Demirbaş, Yiğit Hızlan, Özden Bulut, Nisa Şener, sporcuların velileri ve Antrenör İsmail Karaoğlan katılacak.

Sporcularının bu şampiyonadan da eli boş dönmeyeceğini belirten Antrenör İsmail Karaoğlan; “Sporcularımız ilk defa bir Türkiye Satranç Şampiyonası’na katılıp milli takıma seçilme mücadelesi verecek. Böyle büyük bir şampiyonaya katılmaya hak etmelerinden dolayı öğrencilerimizi kutluyorum. Bu şampiyonada, her turnuvada olduğu gibi Yatağanımızı ve okulumuzu en iyi şekilde temsil edeceğiz. Çocuklarımızın bu seviyelere gelebilmesi için büyük fedakarlıklarda bulunan öğretmenlerimize ve velilerimize ise ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrencilerinin başarılarıyla gurur duyduğunu ifade eden Okul Müdürü Sabire Selma Bilgitekin, “Şampiyonaya katılma başarısını elde eden öğrencilerimizin azimli çalışmaları ile öğretmen ve velilerimizin desteği sayesinde Antalya’da büyük bir zafer kazanacağımıza inancım sonsuzdur. Kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2014, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER