Hemşire Adaylarından Yeminli Yürüyüş

Yatağan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde eğitim gören hemşire adayları Cuma günü düzenlenen meslek yemini töreni öncesi ilçe merkezinde pankartlar eşliğinde yürüyerek sağlıklı yaşam mesajları verdiler.

Hemşire Adaylarından Yeminli Yürüyüş
 Yatağan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde eğitim gören 10. sınıf öğrencileri son sınıfta yapacakları staj öncesi Cuma günü meslek yeminlerini ederlerken, tören öncesi ilçe merkezinde düzenlenen yürüyüş dikkat çekti.

Yatağan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen yürüyüş Atatürk Anıtı önünden başlayarak, İnönü Bulvarı, Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk Caddesi’ni takip ederek okul bahçesinde sona ererken yürüyüş sırasında açılan pankartlarla sağlıklı yaşam mesajları verildi.

Pankartlarda yazan “Erken teşhis hayat kurtarır”, “Erken teşhisle tam tedavi mümkündür”, “Hemşirelik insan sevgisiyle dolu, şefkatle, sabırla yapılan kutsal ve onurlu bir meslektir” ibareleri ön plana çıkarken, yürüyüşün ardından okul bahçesinde öğrenci velileri ve okul yönetimi ile öğrencilerin katılımıyla düzenlenen yemin töreni çeşitli etkinlikler ve ikramlarla da renklendirildi.

Etkinlikler hakkında bilgi veren Okul Müdürü Türkan Koca; “Gelecek yıl staj eğitimlerini alacak olan öğrencilerimizin yemin törenini gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz arasında tıbbı sekreter, acil tıp teknisyeni ve hemşire adayları yer alıyor. Her 3 branşın yemin törenini de aynı gün gerçekleştirdik. Etkinliğimize öğrenci velilerinin yanı sıra öğretmenlerimiz ve okul yönetimimiz de katıldı. Bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullanırken, öğrenci velileri adına konuşan Okul Aile Birliği Başkanı Ramazan Şener; “Yatağan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde eğitim gören öğrencilerimiz gelecek yıl mesleğe ilk adımlarını atarak staj eğitimlerini almaya başlayacaklar. Bu nedenle 10 sınıf öğrencilerimiz için yemin töreni düzenledik. Ayrıca yemin töreni öncesi düzenlediğimiz yürüyüşle de sağlıklı yaşam mesajları verildi. Bütün öğrencilerimiz tebrik ediyorum” dedi.

Ayrıca törenler sırasında isteyenlere öğrenciler tarafından tansiyon ve şeker ölçümü de yapıldı. 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2013, 20:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER