Her güne gölet manzarasıyla uyanıyorlar!

Yatağan ilçesinde yaşayan çift, evinin yanındaki arazinin yağmurla birlikte gölete dönüşmesi nedeniyle zor günler geçiriyor.

Burak Alper Kuş
Her güne gölet manzarasıyla uyanıyorlar!

Atatürk Mahallesi 726. Sokak’ta yaşayan Ethem Türkmen, evinin hemen yanındaki arazinin yağmurla birlikte gölete döndüğünü ve toprağın geçirgen olmadığı için suların uzun arsada durduğunu söyledi. Biriken suyun evine temas ettiğini ve evin rutubetlenmesine neden olduğunu kaydeden Türkmen, evde ısınamadıklarını ileri sürdü.

Soba yanmasına rağmen evin içerisinin her yağmur sonrasında buz kestiğini kaydeden Türkmen, eşiyle kendisinin uzun süredir hasta olduklarını ve mağdur olduklarını söyledi.

Türkmen, yaptığı açıklamada, “Her yağmurun ardından bölgedeki sular bu arsada toplanıyor. Biriken su eve temas ediyor ve rutubet oluşmasına neden oluyor. Konuyla ilgili MUSKİ’ye başvurarak buradaki suyun kanalizasyona aktarılmasını talep ettim. Fakat onlar da yağmur suyunu kanalizasyona veremeyeceklerini söylediler. Bunun üzerine dalgıç pompayla suyu çektirdim fakat yeterli olmadı. Her yağmurun ardından dalgıç pompayla buradaki suyu çektirme şansım yok. Belediyeden bu arazinin çevresinin kaldırım taşlarıyla çevrilmesini talep ediyorum. Bu soruna bir an önce çözüm üreterek bizi hasta olmaktan kurtarmalarını istiyorum” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Güner Özler
Güner Özler - 7 ay Önce

Bu iş Mülk sahibinin işi ethem abi. :-))

SIRADAKİ HABER