banner80

Hijyen Kurallarına Uymayanlara Ceza Yolda

Yatağan Belediyesi, hijyen kuralları çerçevesinde Yatağan’daki kahvehane, kafe, restaurant, büfe ve kantinlerde çalışan tüm personelin önlük giymesi ve şekerlerin de kapalı pakette verilmesi yönünde düzenleme yaptı.

Hijyen Kurallarına Uymayanlara Ceza Yolda
 Yatağan Belediyesi, ilçe merkezinde ve diğer tüm mahallelerde pazartesi gününden itibaren uygulamaya koyacağı düzenlemeyle, hijyen kuralları çerçevesinde, kahvehane, kafe, restaurant, büfe ve kantinlerde çalışan tüm personelin önlük giyme ve müşterilere verilen şekerlerin de kapalı pakette verilme zorunluluğunu getirdi.

Yatağan Belediyesi zabıta ekipleri tarafından ilçedeki kahvehane, kafe, restaurant, büfe ve kantin gibi işletmelerde genel sağlık kuralların uyulması, işyerinin temiz ve düzenli şekilde tutulması, boya ve badana yapılması, iş yerlerinde çalışanların iş gömleklerini sürekli giymeleri ve çay servislerinde mutlaka kapalı şeker kullanılması, denetimlerde eksiklik görülmesi durumunda cezai işlemlerin yapılacağına dair tebliğin yapıldığı belirten Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin hijyen kurallarına uyması gerektiğine vurgu yaptı.

Başkan Işık, “Ne yazık ki işletmelerin bazılarında şekerler açık şekilde veriliyor. Kullanılmayan şekerler tekrar başka müşterilere veriliyor. Bu da hijyen kurallarının hiçe sayıldığının göstergesi. Bu nedenle hem personellerin hem de şekerlerin hijyenik olması için bu düzenlemeyi yaptık ve ilgili işletmelere tebliğ ettik” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2014, 18:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
..
.. - 7 yıl Önce

başkan şu resimdeki kahvecinin traşı gelmiş bilgilerinize

yetti gari
yetti gari - 7 yıl Önce

Daha dün çay içtim şeker hala açıkta :) reklam kokan hareketler bunlar Haşmet aga

SIRADAKİ HABER

banner68