Hırsızlıkta %5 oranında azalma var

Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından, son iki yılın ilk 8 ayı baz alınarak yapılan açıklamada, malvarlığına karşı suçlarda %5 oranında azalma olduğu bildirildi.

Hırsızlıkta %5 oranında azalma var
 Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü, asayiş ve trafik olaylarının meydana gelmesini engellemek için bir dizi çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu doğrultuda, trafik ve asayiş ekipleri, uygulamalarına her gün ilçenin farklı noktalarında ve farklı saatlerinde devam ederken, şüpheli şahıslarla ilgili kimlik sorgulamalarına devam ediyor.

2014 yılında artırılan güvenlik önlemleri ile birlikte, son iki yılın ilk 8 ayı baz alınarak elde edilen verilerde, malvarlığına karşı işlenen suçlarda %5 oranında biz azalma olduğunu açıklayan İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, meydana gelen olaylar analiz edilerek özellikle evden hırsızlık olaylarının meydana geldiği yerlerde sivil ve yaya devriyelerin artırıldığını söyledi.

Daha önceki yıllarda, ilçe pazarının kurulduğu çarşamba günlerinde ilçe girişinde uygulama ve kontrol noktaları bulunmadığını, fakat yeni uygulamayla birlikte kontrol ve uygulama noktaları oluşturulduğunu belirten Özher, "Pazarın kurulu olduğu saatlerde ara sokak ve mahallelerde önleyici devriye hizmetlerine ağırlık verildi" dedi.

2013 yılında pazar yerinde yankesicilik olayının yaşanmadığını açıklayan Özher, 2014 yılında ise 2 defa yaşandığını fakat olayın akabinde zanlıların kısa süre içerisinde yakalandığını kaydetti. 2014 yılı içerisinde şuana kadar bine yakın kimlik sorgulamasının yapıldığını hatırlatan Özher, farklı suçlardan aranan 77 kişinin yakalanarak adli mercilere teslim edildiğini ifade etti.

Okulların açılmasıyla ilgili olarak da bir takım düzenlemeler yapacaklarını belirten Özher, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Okulların açılmasıyla birlikte her okul için güvenli eğitim projesi kapsamında bir polis memurunu irtibat sorumlusu olarak görevlendireceğiz. Bu sorumlular, okul giriş ve çıkışlarında öğrenci ve diğer okul personellerinin güvenliklerini sağlayacağı gibi okuldaki sorunların da takibini sağlayacak. Ayrıca trafik ve asayiş ekiplerimiz, giriş ve çıkışlar sırasında güvenlik önlemleri alacak."

Özher, öğrenci servis araçlarının olağan denetlemelerinin, okulların açıldığı hafta içerisinde yapılacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2014, 18:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 7 yıl Önce

Emniyet müdürümüzü sonuna kadar destekliyor yatağanın en büyük sorunu olan hırsızlık vakalarını minimuma indireceğine inanıyoruz

SIRADAKİ HABER

banner68