“Hizmet Görmek İsteyen Yeşilbağcılar’a Gelsin”

30 Mart tarihinde kapanacak olan Yeşilbağcılar Beldesi şantiye alanına döndü. Yerel seçimlerle birlikte Yatağan’ın bir mahallesi olacak olan Yeşilbağcılar’ı eksiksiz bir halde teslime etmek isteyen Başkan Cicili; “Hizmet görmek isteyen herkesi beldemize davet ediyoruz” dedi.

“Hizmet Görmek İsteyen Yeşilbağcılar’a Gelsin”
 Yerel seçimlerle birlikte Yatağan’ın bir mahallesi olacak olan Yeşilbağcılar Beldesi’ndeki çalışmalar hızla devam ediyor. 2009 yılında göreve gelen Yeşilbağcılar Belde Belediye Başkanı Ertaf Cicili, her şeyiyle eksiksiz bir belde Yeşilbağcılar parolasıyla yürüttüğü çalışmaların sonuna yaklaştı.

Göreve geldiklerinden beri boş bir gün geçirmediklerini belirten Yeşilbağcılar Belde Belediye Başkanı Ertaf Cicili, 30 Mart’a kadar da bu sürecin böyle devam edeceğini ve beldelerini eksiksiz bir şekilde Yatağan’ın mahallesi olarak teslim edeceklerini söyledi.

Beldede süren çalışmalar hakkında bilgiler veren Cicili, mezarlık, park, mesire yerlerinde çok sayıda düzenlemenin olduğunu söyledi.

Mezarlığa 120 Metreküp Beton

Cicili, yaptığı açıklamada; “Beldemizin taşınmasıyla oluşturulan yeni mezarlıktaki düzenleme çalışmaları sürüyor. Vatandaşlarımızın, yakınlarını ziyaret ederken zorluk yaşamamaları ve mezarlığın temizliği için 1.100 adet mezarın bulunduğu mezarlıkta 1.900 metrekarelik alana 120 metreküp beton döküyoruz. Bu çalışmanın sona ermesiyle birlikte mezarlığı ziyaret eden vatandaşlarımız çamura maruz kalmayacak” dedi.

100 Metreküp Taş İstinat Duvarı

Park ve mesire alanlarında da düzenlemelerin sürdüğünü belirten Cicili; “Dağdibi yerleşkemizin üst kısımlarında oluşturduğumuz mesire ve park alanlarında çalışmalarımız sürüyor. Bu alanların daha sağlıklı hale getirilmesi için 100 metreküp taş istinat duvar örüyoruz. Çok kısa bir süre sonra bu çalışmamız da sona erecek” dedi.

3 Farklı Noktaya Çelik Çatı

Beldenin en önemli eksikliklerinden birinin de çok amaçlı çelik çatılı mekanlar olduğunu belirten Cicili; “Yeni yerleşim yerlerimiz Dağdibi ve TOKİ Evleri’nin en büyük eksikliği, sosyal aktiviteler, düğün, mevlit gibi etkinliklerin düzenlenebileceği bir yerin olmamasıydı. Bunla ilgili çeşitli fikirler yürüttükten sonra çelik çatı kurmaya karar verdik. Bu çelik çatıları, Dağdibi ve TOKİ Evleri’nin yanı sıra Taşkesik Mahallesi’ne de kuruyoruz. 250 metrekareden oluşan bu yapıların içerisinde düğün yemekleri sırasında kullanılmak üzere mutfak kısımları da oluşturulacak” şeklinde konuştu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2014, 18:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
rasim gök
rasim gök - 6 yıl Önce

istimlak paraları bitince ne yapacaksınız.devletin verdiği paralarla düdük çalmak kolay. kendinizin bir ürettiği proje var mı? yatağan halkı artık açtı gözünü yatağan halkı hepinizi iyi tanıyor.

nedipdurun
nedipdurun - 6 yıl Önce

yeşilbağcılar beldesini hiç gidip gördünmü de yapılan hizmetlerin istimlak parasıyla yapıldığını düşünüyorsun tabiiki belli oranda katkısı olmuştur istimlak paralarının bu hizmetlere ama ertaf başkan orada yepyeni çağdaş modern bir kent oluşturmuş..bir çok insanın yapamayacağı üretemeyeceği projeleri hayata geçirmiş elini taşın altına sokmuş yılmadan son zamanlarında bile halkına yaşanabilir bir belde bırakmak için çabalıyor lütfen araştıtıp öyle yorum yapın..

degididee
degididee - 6 yıl Önce

ertaf başkan sizi canı gönülden kutluyorum, kısıtlı imkanlarınızla, belkide yeterli bile olmayan personelinizle kısa zamanda büyük hizmetler yaptınız. bir yatağanlı olarak sizi kutluyorum birazda bizim yatağandaki yöneticilierimiz sizden bişeyler öğrense keşke, ve umarım aday siz olursunuz tüm kalbim sizinle.

ali asım
ali asım - 6 yıl Önce

rasim bey istimlak ne demek? devletin parası derken devlet parayı karşılıksız vermiyor.
başkan bence tebriği hak ediyor. çünkü paraları yemiyor vatvndaş için icraat yapıyor.

SIRADAKİ HABER