Hobi Olarak Başladı

Hobi Olarak Başladı

Hobi Olarak Başladı

Yatağanlı Mustafa Bağcı, Dipsiz Mevkii'ndeki arazisinde, önce hobi olarak 6 tavuk besledi.  Sonrası arkadan geldi, tavuk sayısı 800'e merdiven dayadı.

Doğal tavuk yetiştirdiğini, tavukları 22 dönüm arazide açık alanda her gün dışarıya çıkardığı için etlerinin daha lezzetli olduğun ifade eden Mustafa Bağcı, “eşe, dosta, konu, komşuya, hısım, akrabaya ve isteyene tavuk temin ediyoruz” dedi.

Mustafa Bağcı; “kendim 63 yaşında, 2 çocuk, 5 torun sahibiyim. Benim bir huyum var, boş duramıyorum. Genel olarak Dipsiz Mevkii'ndeki arazimde vakit geçiriyorum, yonca ekiyor, bir şeyler yapıyorum. Geçen yıllarda hobi olarak beslediğim 6 tavuk, beni bu yöne yöneltti. Üretim yapmak, katkıda bulunmak güzel bir iş, bir de ben bu işi severek yapıyorum. Åžu anda elimdeki etlik ve yumurtalık olmak üzere iki cins tavuğun sayısı 800'e ulaştı. Ancak benim hedeflerimden biri de burada tüm kanatlı türleri toplamak, yani kazdan tut da tavus kuşuna varana kadar tüm kanatlı türlerden bir miktar bulundurmayı hedefliyorum. Ben, tavukları 22 dönüm arazide otlattığım için doğal bir ortamda besliyorum, etinden yiyenler de çok memnun kalıyor. Eş dost için telefonum 05367980320'dir dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah  Tunçer
Abdullah Tunçer - 3 yıl Önce

Yks'den önce iyi oldu teşekkürler

SIRADAKİ HABER

banner95

banner96