Hocaya üfletelim dediler, 10 bin liralık altınla kayıplara karıştılar

Yatağan ilçesinde polise başvuran iki kadın, kendilerini "Hocaya üfleterek bileziklerinin sayısının artırılacağını" söyleyerek 2 kişinin dolandırdığı iddiasıyla şikayetçi oldu. Kadınlardan birinin zanlılarla görüşmesi, çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Hocaya üfletelim dediler, 10 bin liralık altınla kayıplara karıştılar
 Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, kimlikleri henüz belirlenemeyen 2 erkek, Konak Mahallesi 160. Sokak'ta karşılaştıkları Sevgi Ülkü'ye (42), "Hocaya üfleterek bileziklerinin sayısının artırılacağını" şeklinde söylemde bulundu.
Zanlılara inanan Ülkü, kolundaki 2 bileziği bu kişilere verdi. Bilezikleri alan kişilerin ayrıldıktan sonra uzun süre dönmemesi üzerine dolandırıldığını anlayan Ülkü, polise haber verdi.
Bu sırada Atatürk Caddesi'ndeki bir apartmanın girişinde de aynı yöntemle dolandırıcılık yapıldığı ihbarını alan polis ekipleri, söz konusu yere gitti.
Apartmanın girişinde karşılaştığı ve "Değerli eşyaların varsa ver, hocaya üfletelim bereketi artsın" diyen 2 kişiye inanarak kolundaki bileziği verdiğini söyleyen Gülpembe Söyleyici (70), bu kişilerin hayır işleri yaptıklarını belirttiklerini anlattı.
Zanlılara ilk önce yüzüğünü verdiğini ancak "ucuz geliyor" diye geri getirdiklerini ifade eden Söyleyici, kolundaki bileziği görünce "Bunu ver, ben 5 dakikaya geliyorum" dediğini, verdikten sonra geri dönmediklerini kaydetti.
Söyleyici de zanlılardan şikayetçi oldu. Polis, eşgalleri belirlenen zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.
Öte yandan Söyleyici'nin zanlılarla görüşmesi, çevredeki bir güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2014, 18:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil Korkut
Halil Korkut - 7 yıl Önce

Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa Allah da onu başkasına muhtaç etmez.".. Şems-i Tebrizi

İpek
İpek - 7 yıl Önce

Bi yatağında eksikti dolandırıcılık hayır nasıl inanırsınız ya

SIRADAKİ HABER

banner68