Hükümet konağı ve belediye binası yatırım programına alındı

Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü ve Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Yatağan’a kazandırılmasının planları yapılan yeni hükümet konağı ve belediye hizmet binalarını görüşmek üzere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret ettiler.

Hükümet konağı ve belediye binası yatırım programına alındı

Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü ve Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, yeni hükümet konağı ve belediye hizmet binalarını görüşmek üzere Ankara’ya gitti. Burada AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ve Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan ile buluşan Kökçü ve Toksöz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret etti.

Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Toksöz, “Hükümet konağı ve belediye hizmet binası için daha önce 4 proje hazırlatmıştık. Bakanımız, bu projeler arasında Bahar Hanımın çizdiği projeyi beğendi. Bakanımız, bu projenin 2021 yatırım programına alındığını söyledi. Ayrıca 4 milyon liralık bir bütçenin, Yatağan’ın yeni hükümet konağı ve belediye hizmet binası için TOKİ’ye aktarıldığını söylendi” dedi.

Yatağan’ın şeklini değiştirmeye ve ilçeyi yeni hizmetlerle buluşturmaya devam ettiklerinin altını çizen Toksöz, “Projenin rötuşları yapılıyor. 3 bin metrekare hükümet konağı, 2 bin metrekare ise belediye hizmet binası olarak yapılması planlanan yapıların rötuşların ardından projelerin yeniden çizilme aşamasına geçeceğiz. Bir an önce yapılması için Ankara’daki mühendislik firmalarıyla da görüşmeler yapıyoruz. Süreci hızlandırmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bakanımızın Yatağanlılara selam ve sevgilerini getirmiş bulunuyoruz. Yatağan halkı adına, biz de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya desteklerinden ve ilçemize hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68