“Hükümetin yatırımlarını sahiplenmeye çalışıyorlar”

AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı şubat ayı ilçe danışma kurulu toplantısı, Yatağan Elektrik-Enerji Üretim A.Ş. (eski YEAŞ) Sosyal Tesisleri Sinema salonunda gerçekleşti. Toplantı sırasında konuşan AK Parti İl Başkanı Küreci, başka siyasi partiler tarafından yönetilen belediyelere yapılan hizmetlerin, belediyeler tarafında sahiplenildiğini söyledi.

“Hükümetin yatırımlarını sahiplenmeye çalışıyorlar”
 AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı şubat ayı ilçe danışma kurulu toplantısı, Yatağan Elektrik-Enerji Üretim A.Ş. (eski YEAŞ) Sosyal Tesisleri Sinema salonunda gerçekleşti.

Toplantıya İl Başkanı İhsan Küreci, İlçe Başkanı Ali Tekin, milletvekili aday adayları, il ve ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları yöneticileri ve partililer katıldı.

Divan Başkanlığı’na İl Teşkilat Başkanı Osman Arslan’ın getirildiği toplantıda, açılış konuşmasını İlçe Başkanı Tekin yaptı.

Konuşmasına, Özgecan Aslan, Fırat Yılmaz Çakıroğlu ve Malatya’nın Akçadağ ilçesinde düşen savaş uçaklarının şehit pilotlarına Allah’tan rahmet dileyen Tekin, ülkedeki şiddetin önlenmesi için hazırlanan İç Güvenlik Paketi’nin Meclis’te engellemelere rağmen görüşüldüğü söyledi.

Şah Fırat Operasyonu’nun ardında yanlışlar arayanların büyük bir gaflet içerisinde olduğunu belirten Tekin, “Hükümetimiz, büyük bir devlet refleksiyle, büyük devletlere yaraşır bir hamleyle, ileride kendisine oluşacak tuzağı bertaraf etmiştir. Daha önce de yeri değiştirilen Süleyman Şah Türbesi’nin bulunduğu toprak, yine Suriye içinde daha güvenli ve sınırımıza daha yakın bir yere taşınmıştır” şeklinde konuştu.

Tekin’in ardından kürsüye gelen İl Başkanı Küreci ise, milletvekili seçimleri için Muğla’dan 10 kadının milletvekili aday adaylığını açıkladığını, bu durumun AK Parti Genel Merkez’inde bile ses getirdiğini belirtti.

7 Haziran’da yapılacak olan seçimde ülkenin kaderinin değişebileceğini savunan Küreci, bunun için de 400 milletvekilinin şart olduğunu belirterek, “Genel Merkez’in gözü buralarda. Konya, Kayseri ve İstanbul gibi illerde zaten partimizin çok yüksek bir potansiyeli var. Ama İzmir, Edirne ve özellikle Muğla’da yaşanacak bir oy yükselmesi ve çıkartabileceğimiz üçüncü bir vekil, gözlerin bu bölgelere çevrilmesine sebep oldu” ifadelerinde bulundu.

AK Parti hükümeti haricindeki bir partiye ait belediyenin istediklerinin yapılmasında aksaklıklar yaşandığını kaydeden Küreci, şöyle konuştu:

“Yatağan için bir şey istediğimizde yapabilir miyiz, edebilir miyiz diye düşünülürken, birinci parti olan illerin istekleri anında halloluyor. Bizimkiler de hallolmaya çalışıyor ama bir yere kadar. Sonuç itibarıyla, Kavaklıdere, Seydikemer ve Köyceğiz’e ne istesek geri dönmüyor. Ama Yatağan’a yaptığımız yatırımlarda, hükümetin yatırımlarını sahiplenmeye çalışıyorlar. Bu da genel merkezde ciddi bir sıkıntı oluyor. Mevcut belediye başkanlarımız bize bir adım atsalar, bizler de onlara on adım atacağız. Bizim için belediyenin hangi partide olduğu önemli değil. Biz istiyoruz ki Yatağanlılara hizmet gelsin.”

Konuşmaların ardından 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler için AK Parti’den Muğla milletvekili aday adaylığını açıklayan 21 kişi kürsüye çıkarak kendilerini tanıttı.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 21:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68