Huylu huyundan, jandarma onu yakalamaktan vazgeçmiyor

Yatağan ilçesinde, jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen tarihi eser operasyonunda çok sayıda eser ve ruhsatsız silahlar ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan şüphelinin, 1 yıl önce yine tarihi eser operasyonunda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

Huylu huyundan, jandarma onu yakalamaktan vazgeçmiyor

Edinilen bilgiye göre, Yatağan Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçeye bağlı Bozüyük Mahallesi’nde tarihi eser kaçakçılığı yapıldığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, A.R.Y’nin evine operasyon düzenledi.

Evde yapılan aramada, 19. Yüzyıl’a ait etnografik eserler, nar motifli bakır kase, barut kabı, taştan dibek, insan figürlü obje, Zülfikar kılıcı, heykelcik, mumluk, 2 bıçak, çeşitli tarihi eserler, 2 ruhsatsız av tüfeği, 2 ruhsatsız tabanca, tabanca namlusu ve çok sayıda ruhsatsız tabanca mermisi ele geçirildi.

Operasyonda gözaltına alınan şüphelinin, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Öte yandan, şüphelinin 2018 yılında da jandarma ekipleri tarafından tarihi eser operasyonunda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığı, operasyonda 19. Yüzyıl’a ait piştov tipi üst üste çift namlulu tabanca, 4 ruhsatsız av tüfeği, 1 dor sütun başlığı, 4 sütun parçası, 1 sütun başlığı ve 6 tarihi mimari parça ele geçirildiği öğrenildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68