“Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” temasıyla başladı

Yatağan İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında kaymakamlık ve belediye ziyaretlerinde bulundu.

“Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” temasıyla başladı
 Yatağan İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan ve Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ı makamında ziyaret ederek hafta boyunca yapılacak olan etkinlikler hakkında bilgiler verdi.

Müftü Yılmaz ve müftülük görevlilerince Kaymakamlığa gerçekleştirilen ziyarette konuşan Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca bu yıl ki Kutlu Doğum Haftası’nın, “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” temasıyla kutlandığını kaydetti.

İslam’da kardeşçe yaşamının önemli bir ahlaki kural olduğunun altını çizen Yılmaz, “Etkinliklerimiz kapsamında, çeşitli söyleşiler ve toplantılar düzenleyeceğiz. Burada da, birlikte yaşamının önemini anlatacağız. Ayrıca yardıma muhtaç olan vatandaşlarımıza yardımda bulunacağız. Artık toplumumuzun bir parçası olan Suriyeli mültecilerle de ulaşarak, ihtiyaçlarını tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

Kaymakam Özkan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yardıma muhtaç olan vatandaşlarımıza yardım etmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bununla ilgili kurumlarımıza konuyla ilgili talimatları verdik. Bunun yanı sıra, Suriyeli mültecilerin ihtiyaçlarının karşılanması için muhtarlarımızla görüş alışverişlerinde bulunuyoruz” ifadelerinde bulundu.

Yılmaz ve beraberindekiler, kaymakamlığın ardından Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında konuşan Işık ise, göreve geldiği günden beri en iyi ilişkilerinin olduğu kurumun müftülük olduğunu belirterek, belediye olarak üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını kaydetti. 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2015, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90