İbrahim Kocabıyık: “Kamuoyuna Hemen Açıklama Yapılmalı!”

İbrahim Kocabıyık: “Kamuoyuna Hemen Açıklama Yapılmalı!”

İbrahim Kocabıyık: “Kamuoyuna Hemen Açıklama Yapılmalı!”

Dünkü haberimiz üzerine gazetemizi ziyaret eden AK Partili ve eski Maden - İş Sendikası Başkanı İbrahim Kocabıyık, gazetemiz haberlerini değerlendirdi.

Duyumlardan biraz rahatsız olduğunu bildiren Kocabıyık şunlara söyledi: “DEMEÇ Gazetesi'nde Pazartesi günü çıkan “Torpil Yapmayan Müdür Kızağa Çekildi İddiası” adlı belge fotoğraflı haber ile Maden-  İş'in geçen hafta yaptığı eylem haberi üzerine, ben de duygu ve düşüncelerimi açıklamak istedim.

Görevden alındığı iddia edilen GELİ Müessese Müdürü sayın Yüksel Akın, bu sınavlar yüzünden mi görevden alınmıştır? Sınavlar hakkındaki olumlu Bakanlık Müfettişleri raporu doğru mudur? Sınavı hakkıyla kazanan 47 işçinin hâlâ işe başlatılmamasının sebebi, siyasî baskı mıdır? Maden - İş'in koyduğu eylemden anlaşıldığına göre, sınavda torpil yapılmak istendiği iddia edilmektedir. Böyle bir şey olduğuna ihtimal vermemekle beraber, suçlamaya hedef olanlar, bu konular hakkında derhal kamuoyuna bilgi verip, gerçekleri açıklamalılardır!..

İş yeri huzuru ve güveni için, sendika yöneticisi ve üyelerinin, işveren durumundaki yöneticilere sahip çıkmalarına ben de hak vermekle beraber; toplu iş sözleşmeleri esnasında da, işçilerin haklarının alınması için, işverene karşı koydukları bu tavrı, o zaman da gösterecekleri inancındayım” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68