banner80

“İddialar gerçeği yansıtmıyor!”

30 Mart yerel seçimlerinde partilerinin bir başka partiyi destekleyecekleri iddiaları üzerine bir açıklama yapan Demokrat Parti Yatağan İlçe Başkanı Rayif Baş; “Son günlerde seçimlerin yaklaşması nedeniyle halk arasında “Demokrat Parti başka bir parti ve adayını destekliyor” diye fısıltılar çıkmaktadır. Bu fısıltılar tamamen dedikodudur” dedi.

“İddialar gerçeği yansıtmıyor!”
 30 mart yerel seçimlerine sadece belediye meclisi üyesi adayları ile katılacak olan Demokrat Parti Yatağan İlçe başkanlığı son günlerde halk arasında “Demokrat parti başka parti ve adayını destekliyor” yönünde asılsız iddiaların dolaştığını belirterek bir basın açıklaması yaptı. Demokrat Parti Yatağan İlçe Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Rayif Baş, başka bir parti ve adayını destekleme yönündeki söylentilerin tamamen asılsın olduğunu belirterek; Çok Değerli Yatağanlılar

Demokrat Parti İlçe Başkanlığı olarak Mart 2014 yerel seçimlerinin önce Yatağanımız’a, Muğlamız’a ve Türkiyemiz’e hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ederiz.

Demokrat Parti olarak bu yerel seçimlerde partimizin misyonundan gelen ve partimizi taşıyacak aday göremediğimiz için Yatağan Belediye Başkanlığı’na aday çıkarmadık. Ancak son günlerde seçimlerin yaklaşması nedeniyle halk arasında “bir partiyi ve adayı destekliyor” diye fısıltılar çıkmaktadır. Bu fısıltılar tamamen dedikodudur. Partimizin ve yetkili organların bu yönde almış olduğu bir kararı yoktur ve olamaz. Destek verdiğimiz yönündeki fısıltılara kanıt olarak diğer parti adaylarının yönetiminde Demokrat Parti’yi temsil edecek herhangi bir partimiz yoktur.

Demokrat Parti kökü maziye dayanan bir geleneğe sahiptir. Saygın ve değerli tabanımızla önümüzdeki seçimlere daha güçlü bir yapıda hazırlanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu bakımdan Demokrat Parti’yi töhmet altına aldıracak hiçbir hareket ve durumu yaşatmayız ve hiçbir partinin de bizi kullanmasına müsaade etmeyiz.

Buna rağmen fısıltı edenler önüne bakmalıdır. Adaylar ve ekibi zihinleri okuyacaklarına, projelerini ve hizmetlerini açıklasınlar, Yatağan için yapacaklarını anlatsınlar, boş işlerle uğraşmasınlar, dahası önce tavsiyemiz önce kendi teşkilatlarına sahip çıksınlar. Şu da bilinsin ki bu partilerden günbegün Demokrat Parti’ye içtenlikte katılımlar başlamış ancak siyasi değerlerimiz ve ahlaki geleneğimiz bu seçim sürecinde halkımızı olumsuz etkilememek için katılımları seçim sonrasına bırakmış durumda olduğumuzu da bildirmek isterim.

Genç, dinamik ve Demokrat Parti davasına inanmış Genel Başkanımız Sayın Gültekin UYSAL ile bu seçimde ve önümüzdeki genel seçimlerde Türkiye’nin kaderini belirleyecek kadrolar toparlanmaya başlamış, başta Muğla, Fethiye, Marmaris, Ortaca, Dalaman, Datça vb. olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında Demokrat Parti şaha kalkmıştır. Bundan sonra Türkiye sağının merkezi adresi Demokrat Parti olacaktır. Saygılarımızla” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2014, 22:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68