İdlib şehitleri için tüm şehri bayraklarla donattılar

Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib'de 33 askerin şehit olduğu hain saldırının ardından Yatağan Belediyesi, tüm şehri bayraklarla donattı. Vatandaşlar da dükkanları ve evlerine astıkları bayraklarla destek verdi.

İdlib şehitleri için tüm şehri bayraklarla donattılar

Suriye’nin İdlib şehrinde 33 askerin şehit olduğu saldırı sonrasında Yatağan Belediyesi, şehrin bütün noktalarına Türk bayrağı astı.

Belediyenin yürüttüğü çalışmaya, ilçede yaşayan vatandaşlar da dükkanlarına ve evlerine astıkları bayraklarla destek verdi.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şehitlerden dolayı büyük üzüntü yaşadıklarını belirterek, şehitlerin ruhlarının şad olmasını diledi.

Yaralılara da acil şifalar dileyen Toksöz, “Şehit haberlerini alır almaz ortak değerimiz olan bayrağımızı şehrimizin tümüne asmaya başladık. Vatandaşlarımız da sağ olsunlar, bizlere uyarak evlerine ve dükkanlarına Türk bayrağı astılar. Amacımız, Yatağan’daki milli duygularımızı ortaya çıkarmaktır” dedi.

Toksöz, yaptığı açıklamada, “Bizler, toplumumuzun şehitler için ne kadar hassas olduğunu biliyoruz. O yüzden tüm şehri bayraklarla donatma ihtiyacı duyduk. Biz her zaman ordumuzun, devletimizin ve milletimizin yanındayız. Bugüne kadar yaptığımız tüm görüşmelerde halkımız bizlere ne yapmamız gerektiğini soruyor. Devletimiz güçlüdür ve gerekeni yapacaktır. Ama bizler de devletimizin ihtiyaç duyduğu noktalarda her zaman göreve hazır olduğumuzu, milli duygularımızla birlikte Türk ordumuzun yanında olduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Toksöz, Suriye’nin Türkiye için stratejik öneme sahip olduğunun altını çizerek, şöyle konuştu:
“Suriye deyip geçmiyoruz. Suriye’nin Türkiye’nin bekasına etki eden bir unsur olduğunu görüyoruz. O yüzden devletimizin orada yaptığı her türlü hamlede Türk insanı olarak orada varlığımızı ve bütünlüğümüzü tehdit eden unsurları ortadan kaldırılması noktasında hemfikiriz. Yapmamız gereken her konuda, bizler de üzerimize düşeni yapacağımızı belirtir, toplumda ayrışma olmaması için tek değerimiz olan bayrağımızı asarak bunu göstermeye önem verdik.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68