İFTAR ÇADIRI FAALİYET GEÇTİ

Yatağan Belediyesi'nin her yıl Ramazan ayında kurmayı gelenek haline getirdiği iftar çadırı bu yıl bir gün gecikmeli olarak Ramazan ayının ikinci günü olan Çarşamba günü hizmet vermeye başladı.

İFTAR ÇADIRI FAALİYET GEÇTİ
 Mübarek Ramazan ayında Yatağan'ın geleneklerinden haline gelen iftar çadırı bu yıl bir gün gecikmeli olarak Ramazan ayının ikinci günü olan Çarşamba günü faaliyete geçti.

Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu'nda kurulan iftar çadırı ilk gününde çok sayıda kişiyi konuk ederken, çadıra hayırseverlerin büyük katkı sağladığı ve ilk iftar yemeğinin S. S. 11 Nolu Kamyoncular Kooperatifi tarafından verildiği öğrenildi.

Ramazan ayının  birleştirici ruhunu kurulan iftar çadırında hissedebilmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık; “Öncelikle mübarek Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Her yıl Belediyemiz öncülüğünde hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla açtığımız iftar çadırını bu yıl da hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Ramazan ayında birlik, beraberlik ve yardımlaşma duyguları yoğun olarak hissedilir.

Kurulan iftar çadırının amacı da hem Yatağan'da Ramazan ayının bu faziletlerini en iyi şekilde hissettirmek, hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla hayırseverlerimizi buluşturmak.

Ayrıca iftar çadırına sadece ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın değil, Ramazan ayı ruhunu hep beraber yaşamak isteyen vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiğini de belirtmek istiyorum. Bütün Yatağan halkını çadırımıza bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2013, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER