İftar Sofrası Geleneği Sürüyor

Yatağan Belediyesi'nin her yıl Ramazan ayında kurmayı gelenek haline getirdiği iftar sofrası bu yıl 3 gün gecikmeli olarak pazartesi günü hizmet vermeye başladı.

İftar Sofrası Geleneği Sürüyor
 Mübarek Ramazan ayında Yatağan'ın geleneklerinden biri haline gelen iftar çadırı bu yıl 3 gün gecikmeli olarak Ramazan ayının üçüncü günü olan pazartesi günü faaliyete geçti.

Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu'nda kurulan iftar sofrası ilk gününde, Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Kamil Kıspet, İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz ve çok sayıda kişiyi konuk ederken, çadıra hayırseverlerin büyük katkı sağladığı ve ilk iftar yemeğinin Hasan Hüseyin Kırcı - Kırcı Mermer tarafından verildiği öğrenildi.

Ramazan ayının birleştirici ruhunu kurulan iftar çadırında hissedebilmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık; “Öncelikle mübarek Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Her yıl Belediyemiz öncülüğünde hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla açtığımız iftar çadırını bu yıl da hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayında birlik, beraberlik ve yardımlaşma duyguları yoğun olarak hissedilir. Kurulan iftar sofrasının amacı da hem Yatağan'da Ramazan ayının bu faziletlerini en iyi şekilde hissettirmek, hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla hayırseverlerimizi buluşturmak. Ayrıca iftar sofrasında sadece ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın değil, Ramazan ayı ruhunu hep beraber yaşamak isteyen vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiğini de belirtmek istiyorum. Bütün Yatağan halkını soframıza bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 20:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
gariban
gariban - 7 yıl Önce

zenginlere yemek verilir arkasından derler ramazan geleneği sürüyor ne geleneğibe kardeş yine zengin polimiği bu otursalar ya 3 ve 5 garibanla yemek yeseler olumu karizmaları gider her neyse yinede allah kabul etsi̇n demek düşer bi̇ze

SIRADAKİ HABER

banner68