İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Yatağan Termik Santrali ihalesinin bugün saat 16:30’da yapılacağını duyurdu. Kurumun web sayfasında yer alana açıklamaya göre Yatağan Termik Santrali ve bu santrale kömür temin eden linyit sahalarının özelleştirmesi bugün saat 16:30’da Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Toplantı Salonu’nda yapılacak.

İHALE TARİHİ BELLİ OLDU
 Özelleştirme İdaresi Başkanlığı web sayfasında yer alan duyuruda ; “ Yeniköy Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.’ye ait; Yatağan Termik Santrali, Güney Ege Linyitleri İşletmesi (GELİ) tarafından kullanılan taşınırlar, Yatağan Termik Santrali tarafından kullanılan taşınmazlar, GELİ’nin üzerinde bulunduğu taşınmazlar ve GELİ tarafından kullanılan “Varlık Satışı” yöntemi ile, ilgili Maden Ruhsatları ve bu Ruhsatların kapsadığı Maden Sahalarının “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile taşınmazların bir bütün halinde özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi 12.06.2014 tarih, Perşembe günü saat 16:30’da İdaremiz Toplantı Salonunda yapılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur” deniliyor.

Yatağan Termik Santrali için;
1. Elsan Elektrik Gereçleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 
2. Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. 
3. Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ş. 
4. IC İçtaş Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. 
5. Konya Şeker Sanayi ve Ticaret A.Ş. 
6. Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi A.Ş.” firmaları teklif vermişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 13:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
çiçek
çiçek - 8 yıl Önce

bu ihaleyi alacak firma zannediyor mu ki bu kadar işçinin ahını aldıktan sonra buranın hayrını görecek?

a a
a a - 8 yıl Önce

Yata yata para kazananların zoruna gidiyor bu özelleştirme işi artık yeter özelleşsin de herkez çalışabilsin elin yabancısına ekmek teknesi oldu bu zamana kadar burasi

yeliz hanım
yeliz hanım - 8 yıl Önce

bunca yıl yatağan da yatağanlılar iş bulamadı. hep dışarıdan işçi alındı. sivastan , tokattan, aydından vs yatağanlı dışlandı. birazda yatağanlı hemşehrilerimizin yüzü gülsün emekli olan yatağandan gitti.yerlisi hiç değilse yatağanımızda kalır

bb
bb - 8 yıl Önce

özelleşti işte merak etmeyin. yalnız herkes yatağanlılar işe girecek sanıyorda bence eerken konuşuyorlar. kütahya örneğini bir inceleyin bakın orda kim çalışıyor? firma elemanları hazır halde gelecektir. yine devlette kalsaydı belki işe girerdiniz.

SIRADAKİ HABER

banner68