İkinci Etap Kurslar Başladı

KOSGEB’in, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’nin ikincisi dün Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Toplantı Salonu’nda başladı. 30 kursiyerin katılımıyla açılan kursa çok sayıda başvuru yapıldığı ancak kontejyan nedeniyle 30 kişinin kursa kabul edildiği öğrenildi.

İkinci Etap Kurslar Başladı
 KOSGEB’in Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı desteğiyle Yatağan’da düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’nin ikincisi dün Esnaf ve Sanatkarlar Odası Toplantı Salonu’nda başladı. 
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) tarafından düzenlenen eğitimlere Yatağan’dan çok sayıda başvuru olduğu ancak kontejyan nedeniyle 30 kişinin kursa kabul edildiği öğrenilirken, başarılı kursiyerlerin kendi iş yerlerini kurdukları zaman başta KOSGEB Yeni Girişimci Desteği olmak üzere, KOSGEB'in çeşitli desteklerinden yararlanabilecekleri edinilen bilgiler arasında. 
Konu hakkında bilgi aldığımız Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu; “KOSGEB’in girişimcilere yönelik uyguladığı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’nin ilkini daha önce gerçekleştirmiştik. Eğitimlerin ikincisi de bugün başladı. 
Muğla Esnaf Odaları Birliği tarafından desteklenen eğitimlerin Yatağan ayağını biz üstlendik. Eğitimlere katılan bütün kursiyerlerimize hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2013, 19:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER