İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar: “Okullarımızda Ezberci Eğitim Yok”

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu tarafından Salı günü okul yararına düzenlenen kermesin açılışını Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar yaptı. 23 Nisan Ortaokulu ile gurur duyduğunu belirten Zekeriya Çınar; “Okullarda ezberci eğitim veriliyor diyorlar. Eğer verilen eğitimler ezberci olsa öğrencilerimiz bu ürünleri ortaya çıkaramazdı” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar: “Okullarımızda Ezberci Eğitim Yok”
 Yatağan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu’nun Salı günü okul bahçesinde düzenlediği kermese öğrenci velileri yoğun ilgi gösterdi.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar’ın da katıldığı kermesin açılışı, Yatağan Belediye Başkan Vekili Tarcan Oğuz ve Yatağan Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal ile AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Mustafa Toksöz gibi isimlerle birlikte yapılırken, ekip daha sonra kermeste sergilenen ürünleri inceledi ve alışveriş yaptı.

Kermes sırasında konuşan Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, kermeste satışa sunulan pek çok ürünün öğrencilerin eseri olduğunu belirterek; “Öncelikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu’nu tebrik ediyorum. Bütün okullarımızı bu gibi etkinlikler düzenlemeleri için teşvik ediyoruz. Çünkü bu çalışmalar öğrencilerin gelişimi için de çok önemli. Ayrıca, kermeste sergilenen pek çok ürünün öğrencilerimizin elinden çıkmış olması da mutluluk verici. Bu da gösteriyor ki okullarda ezbere eğitim veriliyor iddiaları asılsız. Demek ki okullarımızda verilen eğitimler günlük hayatta kullanılabiliyor ki öğrencilerimiz bu ürünleri ortaya çıkarmışlar” dedi.

Ayrıca, Zekeriya Çınar yaptığı konuşmada gazete ve televizyonların eğitimdeki önemine de vurgu yaptı.

Okullardaki eksikliklerin ve yanlışların özellikle yerel gazeteler tarafından gündeme getirilmesinin önemli olduğunun altını çizen Çınar; “Bu sayede yanlışlar görülüp düzeltilebilir. Bu konuda okul yönetimlerine ve bizlere de büyük görev düşüyor. Zaten amacımız da eksikleri en hızlı şekilde tespit edip gereğini yapabilmek” şeklinde ifadeler kulandı.

Yapılan konuşmanın ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan dans gösterileri katılımcılar için sahnelenirken, Okul Müzik Öğretmeni Eray Özbek yönetimindeki koro büyük beğeni topladı.

Kermesin ardından bilgi aldığımız Okul Müdürü Aylin Tuzcu Kılınç; “Okul Aile Birliğimizin katkılarıyla düzenlediğimiz kermesimizde hem velilerimizin hem de öğrencilerimizin ürünleri sergilendi. Okul yararına düzenlediğimiz kermese katılan ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2013, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER