İl müdüründen, başarılı okçulara “Tebrik” ziyareti

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü, Minikler Salon Türkiye Okçuluk Şampiyonu Muğlaspor Okçuluk Takımı’nın Bencik Ortaokulu’nda eğitim gören sporcularını ziyaret etti.

İl müdüründen, başarılı okçulara “Tebrik” ziyareti
 İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Bursa’da düzenlenen Minikler Salon Türkiye Okçuluk Şampiyonası’nda takım halinde 11-12 ile 13-14 yaş kategorilerinde şampiyon olan ve toplamda 12 madalya kazanan Muğlaspor Okçuluk Takımı’nın Bencik Ortaokulu’nda eğitim gören sporcuları ziyaret etti.

Beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal ve şube müdürleriyle okula gelen Kırbaç, şampiyonaya katılan tüm sporcuları tebrik ederek elde ettikleri başarının küçümsenmeyecek bir başarı olduğunu söyledi.

Takımın antrenörü Ejder Sözen ve sporcuları tebrik eden Kırbaç, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Öğrencilerimizin elde ettiği bu başarı, inanılmaz bir başarı. Bencik’teki bir okulumuzda, camiamızda hiçbir görevi yokken ve başka bir kurumda devlet memurluğu yapıyorken kendisini bu takımın bir parçası olarak gören Ejder Sözen’in gayretleriyle kurulan takım, Muğlamızı en iyi şekilde temsil etmiştir. İnşallah bu takımın sporcuları, ileriki dönemlerde milli takımın birer parçası olacak.”

Sözen ise, okçuluk sporunun masraflı bir spor olduğunu, başarılar elde ettikçe de kendilerine verilen desteğin arttığını dile getirdi. Takımın bu noktaya gelmesinde emeği geçen Yatağan Kaymakamlığı, Yatağan Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Muğlaspor Kulübü, Bencik Ortaokulu Müdürlüğü’ne teşekkür eden Sözen, “Bursa’da elde ettiğimiz başarıyla birlikte, başarımızın tesadüf olmadığını gösterdik. Bundan sonra katılacağımız şampiyonalarda da başarılarımızı geliştireceğiz” dedi.

Okul Müdürü İsmet Demirel, okullarında eğitim gören öğrencilerin Bursa’dan şampiyon olarak geri dönmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, bu başarının sağlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç tarafından öğrencilere ziyaretin anısına hediye dağıtarak okulda incelemelerde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2015, 22:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90