İLAÇLAMA ÇALIÅžMALARI DEVAM EDİYOR

İLAÇLAMA ÇALIÅžMALARI DEVAM EDİYOR

İLAÇLAMA ÇALIÅžMALARI DEVAM EDİYOR

Yatağan Belediyesi Zabıta Amirliği'ne bağlı ekipler;  Cadde,  mahalle ve sokaklarda uçkun ilaçlamalarını aralıksız sürdürüyor.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte, haşereyle mücadele çalışmalarını, larva döneminde başlatan ilaçlama ekiplerinin uçkun ilaçlama çalışmaları sürüyor.

Edindiğimiz bilgilere göre, Yatağan Belediyesi Zabıta Amirliği'ne bağlı olarak görev yapan ve 4 ayrı ekip Åžubat ayından itibaren, tulumba ve ULV aracı ile mahalle, sokak ve dere yatakları ile kanalizasyon girişlerinde ilaçlamalarını aralıksız sürdürüyor. Yaz ayını girmesiyle motorize ekip cadde,  mahalle ve sokaklarda uçkun ilaçlamalarını aralıksız sürdürüyor.

Öte yandan, mahalle aralarında oluşan yabancı bitki örtülerinin haşere ve çeşitli zararlıları barındırmamaları için, önlem olarak bu alanlarda da ilaçlama çalışmaları yapılmakta.

Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, ilaçlama çalışmalarının titizlikle sürdürüldüğünü belirterek, “ilçemizde ilaçlama çalışmalarına, haşerelerin larva döneminde başladık. Zabıta ekiplerimiz, yaz aylarında halkımızın rahatı ve huzuru için çalışmalarını sürdürüyor. Çevre sağlığı açısından, alınması gereken tüm önlemler alınırken, ilave tedbirler ile de bu çalışmalarımız destekleniyor. Halkımızın bu çalışmalarımıza sahip çıkmalarını ve özellikle, yapılan ilaçlama çalışmalarının verimli olabilmesi için, çöp konusunda duyarlı olmalarını rica ediyorum. Çöplerimizi bidonlara atarak, çevre temizliği ve çevre sağlığı konusunda, halkımızın gerekli desteği sağlamalarını bekliyorum” diye konuştu...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68