İlçe Başkanı Zeki’den “Aslınıza Dönün” Çıkışı

Saadet Partisi Yatağan İlçe Başkanı İlyas Zeki yaptığı basın açıklamasıyla ülke gündemini değerlendirerek AK Parti’nin yanı sıra ana muhalefet partisi CHP’ye yüklendi. Gezi Parkı eylemlerine de değinen İlyas Zeki; “Güvenliğimizi sağlayan polisimize kaldırımları sökerek saldırmak, etrafı yakıp yıkıp anarşist eylemlerde bulunmak kimseye fayda vermez” dedi.

İlçe Başkanı Zeki’den “Aslınıza Dönün” Çıkışı
 Saadet Partisi Yatağan İlçe Başkanı İlyas Zeki yaptığı basın açıklamasıyla ülke gündemini değerlendirdi. 
Yaptığı açıklamada AK Parti iktidarı ve ana muhalefet partisi CHP’ye yüklenen İlyas Zeki; “ABD’nin Ortadoğu’yu yeniden şekillendirme ve demokrasi maskesi altındaki işgal furyası olan BOP projesi son sürat devam ediyor. Maalesef ki defalarca da söylüyoruz  
Milletimiz meclisimiz kesinlikle Başbakan’a BOP eş başkanlığı görevini vermemesine rağmen sayın Başbakanımız bu projenin eş Başkanı olduğunu beyan etmiştir ve her platformda da söylemeye devam ediyor. Irak’ın işgali ile başlayan Arap baharı ile devam eden toplumsal olaylar ne yazık ki ülkemizde de görülmeye başlandı ve bir çok ülkede Türk baharı bir Park'ta çiçek açtı şeklinde dünya basınında geniş yer buldu 
Saadet Partisi olarak bu olayları kesinlikle tasvip etmiyoruz ve acilen bir takım uygulamaların hayata geçirilmesi tavsiyesinde bulunmak istiyoruz.
1- Seçim barajı denen ve adil olmayan bu düzenlemenin derhal ortadan kaldırılması gerekir. Zira insanların büyük bölümünün tercihi ya çöpe atılıyor ya başka partilerin işine yarıyor veya seçmenler oyum boşa gider kaygısı ile kerhen de olsa kötünün iyisi diye bir başka partiye oy vermek zorunda kalıyor yani insanlar parlamentoda temsil edilmedikleri inancını taşıyorlar bu aksaklığın giderilmesi gerekir
2- Beceriksiz bir iktidar ve etkisiz yapıcı olmayan bir ana muhalefet ve Meclis de gurubu bulunan partiler var.
Özellikle iktidar partisi ile ana muhalefet partisinin danışıklı kayıkçı kavgası gibi sürekli yapa geldikleri "horoz dövüşü" ağız dalaşmalarını bırakmaları gerekir çünkü bu kavga ülkenin gerçek sorunlarının çözümünün üzerini kapattığı gibi iktidarın beceriksizliğinin ve diğer muhalefet partilerinin etkisizliğinin üzerini kapatmaktadır bundan vazgeçilmelidir.
3- IMF’nin dayatmalarından ve Kemal derviş ekonomik modelinden derhal vazgeçilmelidir. Zira neo liberal ekonomik modeli uygulayan tüm ülkeler batmakta, diğer güçlü ülkelerin sömürü ağına düşmektedir. 
Bu nedenle özelleştirmeler derhal durmalı üretim ekonomisine dönülmelidir.
4-Bugün geldiğimiz noktada AKP’ye üye olmayanlar ihaleli hizmet alımı alan şirketlerde bile işe alınmamaktadırlar. Ya bana üye olur yanımda bulunursun ya da karşımda hasmım olup sonuçlarına katlanırsın uygulamasından derhal vazgeçilmelidir. Siz %50’nin oyunu almış olsanız bile herkesin yani Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanısınız. Ya bendenin ya karşıdan veya bir takım yapılan açılımlar ile insanları kamplara ayrıştırmalar son derece tehlikeli icraatlardır bu uygulama üniter devlet yapımızın mevcut haline zarar verir ve toplumsal birlikteliğimize kardeşliğimize oyun oynamak isteyen şer güçlerin işine gelir.
5- Irak'da Afganistan'da , Libya'da insanlar ölürken hiç bir şey olmamış gibi davrananlar 
Karnındaki bebeği öldürme yetkisinin kendilerinde olduğunu beyan edip bunun için meclisi protesto ve işgal edenler Malatya Kürecik’e füze rampaları yerleştirilip ülkemiz İsrail'e kalkan yapılırken yine üç ilimize yerleştirilen patroitler ile ileride çıkacak bir savaşın içine çekilen ve savaşa sokulan ülkemizi görmezden gelenler size sesleniyorum. Vatan sevginiz sadece taksim meydanı veya oradaki bir kaç ağacın yer değiştirecek olması ile sınırlımıdır.
Sizler samimi değilsiniz ABD’nin BOP projesine figüranlık yapıyorsunuz. Hepiniz siyonizme bedelsiz askerlik yapıyorsunuz kullanılıyorsunuz. 
Güvenliğimizi sağlayan polisimize kaldırımları sökerek saldırmak etrafı yakıp yıkıp anarşist eylemlerde bulunmak kimseye fayda vermez.
Ve siz ana muhalefet partisi Genel Başkanı, siz neden terör estiren gurupların içerisinde bazen de en önünde bulunuyorsunuz ve AKP’nin dağılan seçmenini yeniden bir araya getiriyorsunuz.
Bizler Saadet 
Partisi olarak ülkedeki bu türden olayları tasvip etmiyoruz. Herkesi itidali olmaya davet ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2013, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER