banner80

İlçe Emniyet Müdüründen Gazetemize Ziyaret

Yatağan İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, gazetemizi ziyaret ederek vatandaşları hırsızlıklar konusunda uyardı.

İlçe Emniyet Müdüründen Gazetemize Ziyaret
 Yatağan İlçe Emniyet Müdür Yardımcısıyken, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Ali Özher, göreve geldikten sonra kendisine hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunan kurum, kuruluş ve kişilere iade-i ziyaretlerini sürdürüyor.

Ziyaretlere kapsamında gazetemizi de ziyaret eden Özher, özellikle yaz aylarında vatandaşların tatile giderek evlerinden uzaklaşmaları nedeniyle hırsızlıkların arttığını, müdürlük olarak tüm önlemleri artırmalarına rağmen vatandaşların da gerekli önlemleri almaları gerektiğini söyledi.

Özher, vatandaşları hırsızlık konusunda uyararak “2012 yılına göre 2013 ve 2014 yıllarında hırsızlık oranında bir artış meydana gelmiştir. Bunun sebeplerinden biri ise vatandaşlarımızın gerekli önlemlerini almamasıdır. Ev giriş kapısı, apartman giriş kapısı, pencere ve balkon kapılarının kitlemeyerek evden uzaklaşmalar hırsızlığa davetiye çıkarmaktadır. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için bir takım tedbir almanın yanı sıra evde ziynet eşyası ve yüklü miktarda para bulundurmamalarını, apartman ve giriş kapılarını kapalı tutmalarını istiyoruz” dedi.

MOBESE’de gecikmenin sebebi teknik altyapı

Yatağan’a yerleştirilen MOBESE kameralarının ne zaman faaliyete geçeceğinin sorulması üzerine açıklamada bulunan Özher, MOBESE kameralarının faaliyete geçmesinin 2 aya yakın gecikmesinin sebebinin kendilerinden kaynaklanmadığını, teknik altyapıdan dolayı gecikme yaşandığını, sorunun bu hafta içerisinde çözüme kavuşturulduğunu söyledi. MOBESE için gerekli personellerinin görevlendirilmesiyle gelecek hafta içerisinde MOBESE kameralarının resmen faaliyete geçebileceğini söyleyen Özher, kameralar ile asayiş kontrollerinin yanı sıra trafik uygulama ve denetlemelerinin de yapılacağını duyurdu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2014, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68