İlçe güvenlik kurulu toplantısı gerçekleştirildi

Yatağan Kaymakamlığı tarafından, ilçenin güvenlik konularının görüşüldüğü “İlçe Güvenlik Kurulu” toplantısı gerçekleştirildi.

İlçe güvenlik kurulu toplantısı gerçekleştirildi
 İlçe Güvenlik Kurulu toplantısı, Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek başkanlığında düzenlendi.

Toplantıya, Yatağan Kaymakamı Çiçek’in yanı sıra Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Emre, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, CHP İlçe Başkanı Kamil Genek, daire amirleri, mahalle muhtarları ve siyasi parti ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Kaymakam Çiçek, toplantıda yaptığı konuşmada, düzenli olarak Yatağan’ın mahallelerinde toplantılar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Çiçek, vatandaşların sorun, talep ve isteklerini dinlenilmesi, daha geniş halk kesimlerine ulaşılması ve halkın devletten olan taleplerinin yerinde alınarak takip edilmesi amacıyla toplantıların önemli olduğuna vurgu yaptı.

İlçedeki güvenlik konusunda yürütülecek hizmetler, alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmaların görüşüldüğü toplantıda, ilçe merkezindeki güvenlik tedbirlerinin artırılma çalışmaları için fikir alışverişinde bulunuldu.

Belediye anons sisteminin rahatsızlık verdiğini ve bununla ilgili düzenlemenin olup olmadığına yönelik soruyu cevaplandıran Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, vatandaşların talepleri doğrultusunda, konunun belediye meclisine taşınabileceğini dile getirdi. Işık, ayrıca ilçedeki güvenlik önlemlerinin artırılması için tüm mahallelere güvenlik kamerası yerleştirileceğini söyledi.

Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Yılmaz da, kurumun açtığı ve açacağı kurslarla ilgili bilgi verdi.

Öte yandan, Yatağan Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp tarafından tarım alanlarını yabani hayvanlardan korumak için kullanılan zehrin avcılığa verdiği zararlar, domuz sürek avları ve av hayvanlarının popülasyonunun artırılması için yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 08:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47