22 Temmuz 2018 Pazar

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

İlçe güvenlik kurulu toplantısı gerçekleştirildi

Yatağan Kaymakamlığı tarafından, ilçenin güvenlik konularının görüşüldüğü “İlçe Güvenlik Kurulu” toplantısı gerçekleştirildi.

03 Kasım 2017 Cuma 09:05
Bu haber 951 kez okundu
İlçe güvenlik kurulu toplantısı gerçekleştirildi

 İlçe Güvenlik Kurulu toplantısı, Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek başkanlığında düzenlendi.

Toplantıya, Yatağan Kaymakamı Çiçek’in yanı sıra Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Emre, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, CHP İlçe Başkanı Kamil Genek, daire amirleri, mahalle muhtarları ve siyasi parti ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Kaymakam Çiçek, toplantıda yaptığı konuşmada, düzenli olarak Yatağan’ın mahallelerinde toplantılar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Çiçek, vatandaşların sorun, talep ve isteklerini dinlenilmesi, daha geniş halk kesimlerine ulaşılması ve halkın devletten olan taleplerinin yerinde alınarak takip edilmesi amacıyla toplantıların önemli olduğuna vurgu yaptı.

İlçedeki güvenlik konusunda yürütülecek hizmetler, alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmaların görüşüldüğü toplantıda, ilçe merkezindeki güvenlik tedbirlerinin artırılma çalışmaları için fikir alışverişinde bulunuldu.

Belediye anons sisteminin rahatsızlık verdiğini ve bununla ilgili düzenlemenin olup olmadığına yönelik soruyu cevaplandıran Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, vatandaşların talepleri doğrultusunda, konunun belediye meclisine taşınabileceğini dile getirdi. Işık, ayrıca ilçedeki güvenlik önlemlerinin artırılması için tüm mahallelere güvenlik kamerası yerleştirileceğini söyledi.

Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Yılmaz da, kurumun açtığı ve açacağı kurslarla ilgili bilgi verdi.

Öte yandan, Yatağan Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp tarafından tarım alanlarını yabani hayvanlardan korumak için kullanılan zehrin avcılığa verdiği zararlar, domuz sürek avları ve av hayvanlarının popülasyonunun artırılması için yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV