“İlçeler arası geçiş de yasaklansın”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Başkanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovit-19) salgını tedbirleri kapsamında, vatandaşların sağlığı ve bu süreçte yaşanan mağduriyetlerin en aza indirilmesi amacıyla İl Pandemi Kurulu’na 5 maddelik bir öneri sundu. CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Milletvekilleri Mürsel Alban, Burak Erbay, Süleyman Girgin ve Suat Özcan imzalı öneri listesinde, “30 Büyükşehir ve Zonguldak için alınan karara ilave olarak şehrimizde ilçeler arası geçiş süreli olarak (iki hafta) yasaklanmalıdır” önerisi de yer aldı.

“İlçeler arası geçiş de yasaklansın”

CHP Muğla İl Örgütü, Muğla’da yeni tip koronavirüs (Kovit-19) salgını tedbirleri kapsamında kurulan “İl Pandemi Kurulu”na 5 maddelik öneri sundu.

CHP İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, dünyanın ve Türkiye’nin büyük mücadele içinde olduğu koronavirüsle ilgili her gün yeni bir gelişme yaşanmakta olduğu, vatandaşların da farklı kaynaklardan bilgilendirildiği hatırlatıldı.

Muğla’da da koronavirüs salgını ile ilgili gelişmeleri vatandaşların yakından takip ettiğine, doğru bilgiye ulaşmakta kimi zaman güçlük çekildiğine dikkati çekilen açıklamada, “30 Büyükşehir ve Zonguldak iline giriş çıkışların yasaklanması ile Muğla’mıza giriş çıkışlar geç de olsa durdurulmuş, yazlıkları olan vatandaşlarımızın şehrimize girişleri bir nebze olsun durdurulmuştur. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ilçe belediye başkanlarımız tarafından İl Pandemi Kuruluna bazı öneriler sunulmuştur.” ifadelerine yer verildi.

Vatandaşların ve şehrin sağlığı, bu süreçte yaşanan mağduriyetlerin en aza indirilmesi için hazırlanan ve CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Milletvekilleri Mürsel Alban, Burak Erbay, Süleyman Girgin ve Suat Özcan imzasıyla İl Pandemi Kurulu’na sunulan listede, şu önerilere yer aldı:

1- Muğla merkez ilçesi Menteşe’de eski devlet hastanesi binası derhal hizmete açılmalı, koronavirüs dışındaki hastalar bu hastanede hizmet almalı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi hastanesi de pandemi hastanesi olarak hizmetine devam etmelidir. Bodrum ilçemizde bir türlü inşaatı tamamlanamayan Yeni Bodrum Devlet Hastanesi de ivedilikle tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmalıdır.

2- 30 Büyükşehir ve Zonguldak ili için alınan karara ilave olarak şehrimizde ilçeler arası geçiş süreli olarak (iki hafta) yasaklanmalıdır.

3- Şehrimizde yüksek öğrenimine devam eden öğrencilerimizin yurt, özel yurt, ev gibi ikamet ettikleri yerlerin kiraları için mülk sahipleri ile görüşülerek belirli bir süre kira alınmaması ya da cüzi miktar alınarak destek olunması,

4- Sağlık Bakanı’mız tarafından ülke genelinde paylaşılan vaka sayıları şehirler olarak da paylaşıldı. Durumun ciddiyeti ve önemi nedeni ile ilçe ilçe vakaların bilinmesi, hasta ve vefat sayılarının da vatandaşla paylaşılmasında büyük yarar olacağı,

5- İlimizdeki Pandemi kuruluna sağlık meslek örgütleri, tabip odası, eczacılar odası, veterinerler odası, diş hekimleri odası temsilcileri de alınmalıdır, öneri olarak iletilmiştir.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68