İlçemize 22 Depremzede Daha Geldi

İlçemize 22 Depremzede Daha Geldi

İlçemize 22 Depremzede Daha Geldi

Van ilinde meydana gelen depremde zarar gören, daha önce Datça ilçesine yerleşen 2 aile ve 2 öğrenciden oluşan 22 kişi, Yatağan GELİ Sosyal Tesisleri'ne yerleşti. Yeni konukların ilk ziyaretçisi yine Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven oldu.

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, beraberin-de eşi Ceylan Tanrıseven, Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, aslen kendisi de Van ilinden olan Hâkim Hasan Adıgüzel, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Aysel Demirtaş ile birlikte GELİ Sosyal Site Tesisleri'ne yerleşen Vanlı depremzedeleri ziyaret etti.

Hezer ve Kürkaç ailelerinden ve iki öğrenciden oluşan 22 kişilik depremzede,  “burada çok büyük ilgi gördük, Allah razı olsun. Her ihtiyacımız karşılanıyor. Daha önce Datça'ya geldik, orada iki engelli çocuğumuzun gideceği okul yoktu.  Burada eğitim sorunumuz kalmadı” şeklinde konuştular.

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven de burada yaptığı açıklamada; “ilçemize hoş geldiniz, çok büyük acı yaşadınız, ölenlere Allah'tan rahmet diliyoruz. Sizlerle tanışmak, sorunlarınızı dinlemek, varsa bir ihtiyacınız gidermek için geldik. Siz artık bizim misafirimizsiniz. Sizlere her türlü desteği esirgemeyen GELİ Müdürümüze, Belediye Başkanımıza, bize eşlik eden Sayın Savcımız ve kendisi Van ilinden olan Sayın Hâkimimize çok teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanımız, sizlere yine gıda yardımı getirdi. Her türlü sorununuzu gidermeye hazırız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68