İletişimin olmadığı mahallede, hastalanan yaya olarak karayoluna yürüyor

Yatağan’a bağlı Kavak Mahallesi mezarlığında, 100 metrelik telefon kablosunun çalınması nedeniyle mahalleye telefon ve internet hizmetinin verilemediği bildirildi. Kavak Mahallesi Muhtarı Şahin Kaya, “Orada yaşayan yaşlı insanların veya hastalanan insanların iletişim imkanı olmadığı için yaya olarak karayoluna çıkmak zorunda kalıyorlar.”

İletişimin olmadığı mahallede, hastalanan yaya olarak karayoluna yürüyor
 Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, Kavak Mahallesi ile Kızılalan mevkisi arasındaki telefon kablolarının 100 metrelik kısmı, akşam saatlerinde henüz kimliği belirlenemeyen şahıs veya şahıslarca kesilerek çalındı.

Telefonlarının çalışmadığını fark eden vatandaşların Telekom’a ve jandarmaya haber vermesiyle olay yerine gelen jandarma ekipleri, bölgede araştırma yaptı.

Kablolarının çalınması nedeniyle yaklaşık 25 hanenin yaşadığı Kızılalan mevkiinde telefon ve internet hizmetinden faydalanamadığını ifade eden Kavak Mahallesi Muhtarı Şahin Kaya, çalınan kabloların yerine yenileri takılana kadar çok sayıda vatandaşın mağdur olduğunu söyledi.

Aynı bölgede daha önce çok sayıda telefon kablosu hırsızlığının yaşandığını kaydeden Kaya, vatandaşların bölgede şüpheli şahıs görmeleri durumunda jandarmaya haber vermesini istediğini belirterek, “Orada yaşayan yaşlı insanların veya hastalanan insanların iletişim imkanı olmadığı için yaya olarak karayoluna çıkmak zorunda kalıyorlar. Jandarmamız da her direğin başına jandarma dikecek durumda değil” dedi.

Telefon kablosu hırsızlığının aynı yerde yaşanan altı veya yedinci olay olduğunu öne süren mahalle sakinlerinden Mehmet Küçük, şöyle konuştu:

“Mahallemizde oturan birçok kişi yaşlı. Cep telefonları da çekmiyor ve cep telefonu olan kişiler de konuşmak için ya belirli bir mesafe yürüyerek yükseklere çıkıyorlar, ya da konuşamıyorlar. Yaklaşık 2 kilometrelik bir mesafeyi yürüyerek karayoluna çıkıyorlar.” 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2014, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68