İlk doğalgaz Başkan’ın evine verilecek!

Yatağan’da 30 Mayıs’ta başlayan doğalgaz çalışmaları, 29 Ekim’de sona erecek. 29 Ekim’de ilk doğalgaz Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın evine verilecek.

İlk doğalgaz Başkan’ın evine verilecek!
 Muğla’da ilk doğalgazın verileceği yer olan Yatağan ilçesinde, doğalgazı teminini sağlayacak olan çelik boru hattının döşeme çalışmalarının başlaması nedeni ile 30 Mayıs’ta Yatağan’da ‘Altın Kaynak’ töreni düzenlendi. Törenle birlikte 125 kilometrelik boru hattının 18 kilometresi tamamlanırken 29 Ekim tarihinde ilk doğalgaz verilecek.

Muğla’nın doğalgaz dağıtım işinin ihalesi 15 Kasım 2012 tarihinde yapılan yapılmış ve

Menteşe, Yatağan ile Ula ilçeleriyle Menteşe ilçesine bağlı Bayır Mahallesi’nin doğalgaz dağıtım bölgesinde 30 yıl süreyle doğal gaz faaliyetleri bulunmak üzere Akmercan Muğla Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne doğalgaz dağıtım lisansını almıştı. Akmercan şirketi ise lisans işlemlerinin tamamlanmasıyla Menteşe, Yatağan, Ula ve Bayır’daki altyapı çalışmalarına başladı.

29 Ekim’de başkanın evinde doğalgazla pişen kahve içilecek

Yatağan’daki çalışmalar devam ederken doğalgaz boru hattı döşeme işinin tamamlanması 29 Ekim tarihine yetiştirilmeye çalışılıyor. 29 Ekim’de ise, il veya ilçeye bağlanan doğalgaz ilk önce belediye başkanının evine verilir ve doğalgazla pişen kahve içilir geleneği doğrultusunda Yatağan’da 29 Ekim günü Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın evinde ilk doğalgaz töreni düzenlenecek. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2014, 17:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
e.s
e.s - 7 yıl Önce

işte halkçı başkan...ilerici bir başkanın mutlaka yapması gereken bir tören... derebeyimiz evinde asfalt kaynatsında biraz yollarada döksün bi zahmet..dökte orta çağdan çıksın yatağan...

vatandas
vatandas - 7 yıl Önce

Anca ewde kahve icer az sokaga cik yollari gor 15 yildan beri ne yaptin yatagan ici laf canbazlari

DOST
DOST - 7 yıl Önce

ne zaman kendi̇leri̇n den başkasini düşündüler

suat yılmaz
suat yılmaz - 7 yıl Önce

şimdiden afiyet olsun başkanımıza kahveleri. peki doğal gaz yatağanın bir bölümüne verilirken kalan kısmına ne zaman verilecek? 29 ekimde başkan kahve pişirsin itirazımız yok ama 30 ekimde yeni mahalledeki bir vatandaş kahve pişirse kötü mü olurdu?

dd
dd - 7 yıl Önce

Dogalgazi o mu getirmiş ak partimi ???

SIRADAKİ HABER

banner68