banner80

İlk İcraat Yatağan Meslek Yüksek Okulu

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mansur Harmandar, Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz ile birlikte Yatağan Meslek Yüksek Okulu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İlk İcraat Yatağan Meslek Yüksek Okulu
 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi hazırlıkları kapsamında Yatağan’a gelerek çalışmalarını sürdüren AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mansur Harmandar, beraberinde AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz ve AK Parti Yatağan Belediye Meclisi Üyesi adayları ile birlikte esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Ziyaretler sonrasın AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz’ün seçim bürosuna gelerek çalışmaları değerlendiren Prof. Dr. Mansur Harmandar, Yatağan Meslek Yüksek Okulu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Vatandaşlardan Meslek Yüksek Okulu konusunda talepler geldiğini belirten AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mansur Harmandar; “Bugün Yatağan Belediye Başkan Adayımız Mustafa Toksöz ve Belediye Meclisi Üyesi arkadaşlarımızla birlikte esnaflarımızı ziyaret ettik. Bu ziyaret sırasında hemşerilerimizin önemli bir talebiyle karşılaştık. Özellikle Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne ait Yatağan Meslek Yüksek Okulumuzun sanayi sitesi içerisinde kalması, az öğrencisinin bulunması ve şehre bir desteğinin bulunmaması nedeniyle bir kaynaşmanın olmadığını, Yatağan’a daha büyük bir eğitim ve kültür desteği amacıyla okulun Yatağan’ın içerisine taşınma talepleri geldi. 45 bin nüfuslu tarım ve sanayi şehri olan Yatağan’a üniversitenin desteğinin arttırılması gerekiyor. Bunun için de sanayi sitesi içerisinde bulunan okulun en kısa zamanda Yatağan içerisine taşınması ve daha fazla öğrencinin alınması gerekmektedir. Biz buna inanıyoruz” dedi.

“Üniversite İçin Gerekeni Yapacağız”

Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nun öğrenci ve bölüm sayılarının arttırılması için gerekeni yapacaklarını belirten Harmandar, halkın bu konudaki isteklerini geri çeviremeyeceklerini söyledi.

Harmandar; “Adayımız Mustafa Toksöz de belediye başkan olduğu gün belediye binasını üniversiteye vererek sanayi sitesi içerisindeki okulun Yatağan içerisine taşınmasını sağlayacağını belirtti. Bunun üzerine biz de üniversite olarak gerekeni yapacağız, buradaki öğrenci sayımızı arttıracağız ve burada yeni bölümler açarak Yatağan’a 2000-3000 öğrenci taşıyacağız. Yatağan bunu hak etmektedir, Yatağan halkı bunu istemektedir, biz halkımızın isteklerini geri çeviremeyiz. Halkımızın yanındayız, Yatağan’ın yanındayız, Yatağanlılarla birlikte Yatağan’ı daha güzel günlere taşıyacağız” şeklinde konuştu.

“Gerekirse Belediyeyi Çadıra Çıkaracağız”

Harmandar’ın ardından konuşan AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz ise Yatağan Belediyesi hizmet binasının boşaltılarak binanın Yatağan Meslek Yüksek Okulu’na tahsis edileceğini ve gerekirse belediyeyi çadıra çıkaracaklarını söyledi.

Toksöz; “Seçim sonucunda kazanır kazanmaz vakit kaybeden belediye binasını boşaltacağız, gerekirse belediyeyi çadıra çıkaracağız ve şuan ki belediye binasını Yatağan Meslek Yüksek Okulu’na vereceğiz. Öğrencilerin Yatağan içerisine gelerek Yatağan esnafının bu durumdan faydalanmasını sağlayacağız. Belediyeyi, gerekirse eski binasına taşırız ama mevcut belediye binasının, üniversite inşaatı bitene kadar Yatağan Meslek Yüksek Okulu olarak kullanılması için yoğun bir talep var. Öğrenci sayısını ve bölümleri arttırarak yeni binayı yapımını sağlayıp bu çalışmayı tamamlamayı düşünüyoruz. Yatağan Belediye Başkanı seçilir seçilmez ilk icraatımız bu olacak” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2014, 18:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
gokilkim48
gokilkim48 - 7 yıl Önce

Tebrik ederim siyâsetin sağı solu olmaz umarım bu icraatlar lafta kalmaz

SIRADAKİ HABER

banner68