İLK RESMİ GENEL KURUL YAPILDI

Yatağan Gibye Yeşilbağcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ilk resmi genel kurulu yapıldı. Yapılan genel kurulda dernek başkanlığa Fahrettin Kerim Bağcı getirildi.

İLK RESMİ GENEL KURUL YAPILDI
 Geçtiğimiz yıllarda Güney Ege Linyitleri İşletmesi (GELİ) tarafından termik santrallerin kömür ihtiyacını karşılamak amacıyla GELİ tarafından istimlak edilen Yeşilbağcılar Mahallesi halkını yeniden bir araya getirmek, mahallenin tarihini, geçmişini ve kültürünü korumak için geçtiğimiz yıl kurulan Yatağan Gibye Yeşilbağcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ilk resmi genel kurulu 10 Haziran 2014 günü yapıldı. Yapılan genel kurul sonrasında başkanlığa Yatağanlı esnaflardan Fahrettin Kerim Bağcı seçildi. Yapılan genel kurula Dernek Kurucu Başkanı İlyas Sarı ve kurucu yönetim kurulu üyeleri ile dernek üyeleri katıldılar. 1. Genel Kurul sonrasında Fahrettin Kerim Bağcı’nın başkan olduğu yönetim Hasan Karakuş, İsmail Bağcı, Üstün Kazık, Yılmaz Karamersin, Mümtaz Aydın, Mikail Uzakgiden’den oluştu.

Genel kurulda bir konuşma yapan Yatağan Gibye Yeşilbağcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fahrettin Kerim Bağcı; “ Derneğimizin kurucu başkanı İlyas Sarı ve kurucu yönetim kurulu üyeleri ve ayrıca kuruluşta emeği geçen herkese ve ilk genel kurulumuza katılan herkese teşekkür ediyorum. Yönetim kurulu üyelerimiz ve tüm Yeşilbağcılar halkı ile tarihimizi, gelenek ve göreneklerimizi gelecek nesillere aktaracağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68