İlker Avcı tahliye edildi

Yeni İnfaz Yasası kapsamında Muğla Açık Cezaevi’nde tutuklu bulunan Yatağanlı işadamı İlker Avcı tahliye edildi.

İlker Avcı tahliye edildi

Yatağanlı işadamı İlker Avcı, bir süredir tutuklu bulunduğu Muğla Açık Cezaevi’nden, Yeni İnfaz Yasası kapsamında tahliye edildi.

Petrol istasyonu bayilikleri, müteahhitlik, nakliye, iş makinesi, traktör bayiliği ve turizm gibi sektörlerde faaliyet gösteren ve ilçenin sevilen simalarından olan İlker Avcı’nın tahliyesi, başta ailesi olmak üzere sevenlerini sevince boğdu.

Tahliyesinin ardından açıklamalarda bulunan İlker Avcı, şöyle konuştu:
“Yaşadığımız dünyada insanların mutluluğu mücadelelerle geçer. Bu dünyada çok uzun yaşamıyoruz.. 2004 yılından beri Türkiye Cumhuriyeti’ni yok etmeye çalışanların menfaatine hareket etmediğimiz için onların hedefinde olduk. 2005 yılında isimsiz ihbar dilekçeleriyle yapılan operasyonda Karlos Çetesi üyesi olmaktan kendimi cezaevinde buldum. Uğraşlarımızda başarılı olamadık. Dosya şartlıydı, ceza almamız için yedi kişi ile başlayan dosyada yedi kişi de birbirlerine şahit oldular. Yıllarca cezaevinde kalmamıza ilave olarak özel olan dosyada yedi kişinin hiçbir mağduriyeti yok iken Soma faciasında mağdur olan insanların ödenmeyen manevi tazminatlarına muhatap edildi. Dosya üzerinden şahıslara rekor tazminatlar ödedik. Dosyanın başından sonra kadar takip edenler yetkililer şuan adalette yoklar. Hiçbir yerde mağdur olmayan yedi kişi birbirlerine şahit olmalarıyla kanun yoluyla elde ettikleri paraların hesabını, inancımız ve güvenimiz olan Allah’a havale ediyorum. Devlet mağdur oldu. Esnaf mağdur oldu. Çocukların gözyaşlarıyla babasız büyüdüler. 24 saat devletimize bağlı kalarak işimizin ve aşımızın derdindeyiz. Amacım tek bir çalışanımı mağdur etmemektir ve çalışan sayımızı iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. 2020 zor bir yıl olacak. Allah bizleri koruyacaktır. Dünyada yaşamanın ilacı moraldir. Allah’ın yarattığı insanlara zulüm edilirse Allah’ım onları cezasız bırakmayacaktır. Bundan sonra her şeyi unutarak esnaf dostlarımızla ticaret hayatımız devam edecektir. Bizim için önemli olan insanların ticari hayatımıza güvenidir. Şahsımı yıllarca mağdur etmelerine ilave olarak 8 yıl sonra 17 ay daha ceza verilmesiyle kader mahkumu oldum. Yaşadığım sürece sloganım bu olacak.”

Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hızır Ketenci
Hızır Ketenci - 1 yıl Önce

Hoş geldin sefa getirdin yolun açık hershey gönlünce olsun

Şuayp SARITAŞ
Şuayp SARITAŞ - 1 yıl Önce

İlker abim adamın kıralı dır çok işçi çalıştıran çok işlere başaran çok güzel ticaretler yapan gerçekten vatanı milletine faydalı biridir..çıktığını duydum çok sevindim.böyle değerli insanlara ihtiyacımız var..

Asım Demirel
Asım Demirel - 1 yıl Önce

GEÇMİŞ. OLSUN KARDEŞİM

Mustafa kale
Mustafa kale - 1 yıl Önce

Geçmiş olsun kardeşim
Ailene Çocuklarına kavuştun Allah bir daha göstermesin.

Aydın aşıcı
Aydın aşıcı - 1 yıl Önce

İlker bey büyük geçmiş olsun çok sevindim inşAllah bir daha böyle şeyler yaşamazsın

Erol kizilirmak
Erol kizilirmak - 1 yıl Önce

Cok gecmis oldun kardesim

SIRADAKİ HABER

banner68