İlkokul Muhabbetleri

İlkokul Muhabbetleri

İlkokul Muhabbetleri

Hatırlarsınız, ilkokul çağımızdayken yaptığımız bir şeyin ardından yapmış olduğumuz yanlış ise ve birisi tarafından dile getirildiyse ilk yapacağımız iş inkâr olurdu. “Hayır, ben yapmadım. Öyle bir şey asla yapmam. Yapan şerefsizdir” diyerek kurtulduğumuzu sanıyorduk. Bundan öte laf mı olur sonuçta. Ortada “şeref” var çünkü. Ama ne yazık ki bu yapmış olduğumuz şeyin yanlış bir hareket olduğu gerçeğini yok edemezdi. Karşımızdaki kişi, bizi köşeye sıkıştırdıysa, “ama Ali de yaptı, sadece ben yapmadım ki” gibilerinden bahanelerle kendimizi kurtarmaya bakardık. Değil mi?

İlkokul çağlarında normal karşılayacağımız bu olay, 40-50,li yaşlarda pek de normal karşılanabilecek bir olay olmasa gerek. Neden mi? Artık bilinçlenmiş ve aklı kemale ermiş bireyin yapmayacağı türden hareketlerdir bunlar.

Ama böyle hareketleri çocukların yerine büyük büyük amcalar yapıyor. Nasıl mı yapıyor? Hemen söyleyeyim.

Hükümetin terör örgütü ile görüştüğüne dair iddialar ortaya atıldı. Hemen ardından da doğal olarak hükümet bunu yalanladı. Hem de “hadi ispatlayın, sizler müfterisiniz” gibi çıkışlarda bulunarak kendilerine yapılan bir lekeleme çalışması olduğunu iddia ettiler. Ama rakip dişli çıktı ve köşeye sıkıştılar. Birisi çıktı dedi ki “bizi hükümet görevlendirdi!” Ve işte o an ortalık karıştı, MİT,çilere arama emri çıktı, savcı görevden alındı ooooo... Daha neler neler. Baktılar hala temizleyemiyor bu durumu ve hemen en son çareye başvurdu. Çamur atma. “Sadece biz yapmadık ki, başkaları da yaptı, niye sadece bize yükleniyorsunuz” dendi.

Bu konuyu daha önce de kaleme almış ve taraflar arasındaki “laf muharebesi”ni sizlerle paylaşmıştım. Bu son muhabbet gerçekten kimin haklı, kimin haksız olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Hepsini geçtim de, hadi biz daha çocuğuz da bunlar ne?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68