İlyas Zeki: “Saadet Partisi, Siyonizmin tek korkusudur”

Saadet Partisi Muğla İl Başkanlığı Ağustos Ayı İl Divan Toplantısı’nda konuşan İl Başkanı İlyas Zeki, ülke gündemini değerlendirdi.

İlyas Zeki: “Saadet Partisi, Siyonizmin tek korkusudur”
 Saadet Partisi Muğla İl Başkanlığı’nda düzenlenen Ağustos Ayı İl Divan Toplantısı’nda ülke gündemi değerlendirildi. Gündemdeki maddeleri parti olarak yorumlayan İl Başkanı İlyas Zeki, İslam alemindeki kan ve gözyaşının artarak devam ettiğini söyledi. BOP’un yayılarak devam ettiğini belirten Zeki, “2002 yılında Bush'un start vermesi ile başlayan ve önceki başbakanımız şimdiki Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ın da eşbaşkanı olduğu BOP yayılarak devam etmekte olup ülkemiz sınırlarına gelmiştir. Bugünkü dünya üzerindeki Müslümanlar emredildikleri gibi değil yaşadıkları gibi inandıklarının gafletini malları ve canları ile ödemektedirler.‘Şu anki Türk-İsrail ilişkilerini yeterli bulmuyorum. Biz bu ilişkilerin daha da ileri gitmesini istiyoruz. Biz Yahudilerden çok şey öğrendik. Beni İstanbul'daki dostlarınızdan sorabilirsiniz. Recep Tayyip Erdoğan 10 Aralık 2002 Monrach Hotel-ABD’ beyanatı ile işe başlayan AKP hükümeti ABD’nin etrafında ABD’ye uydu olup onun ekseninde ABD çıkarlı bir siyasi yol haritası takip etmiştir. İçerideki hizmet anlayışını ise AB normlarında yürütmeye çalışan AKP hükümeti AB uyum müktesebatı çerçevesi içerisinde milletin inancına rağmen bir takım uygulamaları yasalar ile teminat altına almıştır ‘TCK dan zinanın suç olmaktan çıkarılması, dinen haram olan domuzun helal kesim statüsünde kesimlik hayvan olarak kasaplara sokulması bununla ilgili teşvikler verilmesi vs gibi.’ Tüm bu yaptığı icraatları savunan sayın başbakan ‘Hükümetimiz yaptığı reformlarla Türkiye'yi, bir daha geri dönülmeyecek şekilde Batı’ya bağlayacak tedbirleri alarak üzerine düşen görevi yapmıştır. 2 Mayıs 2007-TBMM Grup Toplantısı’ demiştir” dedi.

AK Parti hükümetinin ekonomik gücün bir dayatması olan üretim yerlerinin tamamının özeleştirip, konfora dayalı metro, yol, havaalanı, hızlı tren gibi yatırımlar yaptığını ifade eden Zeki, “Faize dayalı sömürü sistemi ülkemizde son sürat devam etmiş IMF’nin koymuş olduğu tarım ürünlerine kota aynen devam etmiştir, etmektedir. IMF’nin bankacılık, tarım ve hayvancılık üretim yerlerinin özelleştirilmesi gibi programları halen devam etmektedir. IMF’ye olan borcu ödeyen AKP hükümeti çeşitli ülkelerin bankalarından aldığı krediler ile 212 milyar dolar olan borcu 680 milyar dolara çıkarmıştır. Ne var ne yoksa her şeyi satıp paraya çeviren AKP hükümeti en son su şebekeleri, göller, barajlar, yer üstü ve yer altı ve su kaynaklarını özelleştirme adı altında 49 yıllığına özel şirketlere, özel teşebbüslere kiralamak istemektedir. Küresel emperyalizmin projesi olan bu uygulama ile ilgili yasanın çıkması meclistedir. Ülkemizde tek doğal zenginlik kaynağımız olan su kaynaklarının bir yerlere servis edilmesi son derece tehlikelidir, vahimdir, geleceğimiz açısından son derece sakıncalıdır. Küresel emperyalist güç tıpkı bankacılık, sigortacılık gibi su kaynaklarımızda kendi tekeline almak istemektedir. Dünya üzerindeki kullanılabilir su kaynaklarının çok kısıtlı olduğu göz önüne alındığında durumun ne kadar önem arz ettiği görülmektedir” dedi.

Ramazan ayı boyunca İsrail’in Gazze’yi bombaladığını ve seferberlik ilan ederek dünya üzerindeki bütün Yahudileri askere çağırdığını kaydeden Zeki, “Güvenlik nedeni ile Erbil uçuşlarını iptal eden THY ise İsrail'e her gün 8 sefer yapmıştır. İsrail'in seferberlik emrine uyan çifte ülke vatandaşı özelliğine sahip ülkemizden İsrail'in işgaline desteğe giden bu insanlar savaş suçu işlediklerinden dolayı yakalanmalı ve yargı önüne çıkartılarak gerekli cezaya çarptırılmalıdır” dedi.

Türkiye’nin dış ve iç siyasette tıkandığını öne süren Zeki, şöyle konuştu:

“Ülkemiz ekonomik ve ahlaki anlamda tıkanmış milletimiz kamplara ayrıştırılmıştır. Türkiye'deki özlenen tek siyasi ses söz ve yüz milli görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisi'dir. Saadet Partisi yeniden büyük ve güçlü Türkiye'nin teminatı, dünya üzerindeki mazlum milletlerin tek beklentisi Siyonizmin ise tek korkusudur. Saadet Partisi ilk yapılacak genel seçimlerde iktidara gelecektir ve bu yanlış uygulamaların tamamına fren koyacaktır milletimizin ve devletimizin saadete her zamankinden daha çok ihtiyacı var.”

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2014, 19:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Gül
Mehmet Gül - 9 yıl Önce

İlyas abim sayın il başkanım mukemmel bir açıklama çok beğendim Allah senden razı olsun

SIRADAKİ HABER

banner90