İlyas Zeki: “Tek Adres Milli Görüş”

İlyas Zeki: “Tek Adres Milli Görüş”

İlyas Zeki: “Tek Adres Milli Görüş”

Saadet Partisi Yatağan İlçe Başkanı İlyas Zeki, AKP- HSP birleşmesinin sadece ve sadece bir göz boyamaktan ibaret olduğunu vurgulayarak birleşme için tek adresin SP olduğun belirtti.

Zeki, yaptığı açıklamada; “dünya üzerindeki hak ile batılın mücadelesi insanlığın var oluşundan itibaren devam etmektedir. Bu mücadele günümüzde iki şekilde bilinmektedir. Batıl medeniyet ve hak anlayışlı medeniyet. Gücü üstün tutan ve çoğunluğu hak sebebi sayan batıl medeniyet. Karşısında her zaman hakkı üstün tutan medeniyeti bulmuş ve bu gücü etkisiz kılmanın yollarını aramıştır. Bu günkü firavun düşünceli batıl hak anlayışını temsil eden medeniyet Siyonist düşüncedir. Orta Doğu'daki yayılmacı ve işgalci emellerine kolayca ulaşabilmek adına; Anti Siyonist anlayışa sahip milli görüşü kendisine bir engel görmüş dört kez bu görüşe ait partiler kapatılmış, lideri sürekli yasaklı olarak siyasi arenadan men edilmeye çalışılmıştır. Zaman zaman milli görüş anlayışını kendi içerisinden bölmüştür.

Yıllarca beraber olduğumuz dostlarımızın bir kısmı AKP çatısı altında toplandılar. Milli görüş olarak ilk badiremiz buydu. İlk etapta onlara katılamayan ama sonradan bir yolunu bulup AKP'ye katılmak için can atan epey dostumuz vardı. Numan Kurtulmuş ismi böyle düşünenler için bulunmaz bir fırsat oluşturmuştu.

Milli görüşçüler olarak ikinci büyük sıkıntıyı da Numan Kurtulmuş ve etrafında toplanan dostlarımız yüzünden yaşadık. Kırk yıllık milli görüşçüler bir kez daha karşı karşıya geldik ve bir kez daha yollarımızı ayırdık.

O günlerde Numan Kurtulmuş ve etrafında toplanan dostlarımızın amaçlarının AKP'ye yamanmak olduğunu gördüğümüzü belirtip şiddetle karşı çıkmıştık. Hatırlayın, Numan Kurtulmuş Saadet Partisi Genel Başkanı iken şimdilerde katılacağı AKP'yi bir tv mülakatında aynen söyle eleştiriyordu: “Türkiye üzerinde küresel egemen güçlerce büyük bir oyun oynanıyor. Bu oyuna itiraz eden tek siyasi parti Saadet Partisi'dir. Kendisine büyük umutlar ile oy verilen AKP hükümeti kısa süre içerisinde bu oyunun dişlilerinden birisi haline geldi. Onlar milletin kendilerine vermiş oldukları ödevleri unuttular, egemenlerin kendilerinden istediği programı uyguladılar ve uygulamaya devam ediyorlar.”

Tabii bu konuşma, Numan Kurtulmuş'un Saadet Partisi Genel Başkanı iken yapmış olduğu konuşmadır. Hani ne derler; at sahibine göre kişner.

Saadet Partisi'nden ayrılıp HSP'yi kuran Numan Kurtulmuş; kurmuş olduğu partide bir eylem ve söylem birliği oluşturamadı. Partisini hareket ettirecek bir kulvar bulamayınca AKP'ye katılmaya karar verdi. Saadet Partisi Genel Başkanı iken "harun gibi gelip karun gibi gitmeyeceğime şerefim, namusum üzerine söz veriyorum" diyen Numan Bey'in hangi menfaatler ile AKP'ye katılacağı ise sır konusu.

Oysa son on yılda ülkemizin yaşadığı sorunlar göz ardı edilmektedir. Ülkemiz, içeride ve dışarıda sürekli irtifa kaybetmiştir, kaybetmeye de devam etmektedir. Türk milleti şanlı tarihinde ilk defa mazlumlara karşı zalimlerin safında yer almıştır. Ülkemizin kara ve hava limanları katil ABD askerlerinin hizmetine tahsis edilmiş, kamyonlarımız ile incirlik üssünden Irak'taki ABD askerlerine mühimmat taşınmıştır. Buna karşılık Süleymaniye'de askerlerimizin kafasına çuval geçirilerek kahraman askerimiz küçük düşürülmüştür.

Uluslararası kara sularında İsrail askerleri insani yardım taşıyan gemimizi basmış, dört yüz vatandaşımızı yaralamış ve dokuz vatandaşımızı ise katletmiştir. Bu hükümet buna da sessiz kalmış hatta Malatya'da, İsrail'i İran'a karşı koruyan füze rampalarını kurdurtmuş, ülkemizi İsrail'e kalkan yapmıştır.

Komşular ile sıfır problem, vizelerin kaldırılması parolası ile başlayan dışişleri manevrası bugün tüm ülkeler ile sorunlu ve hatta Suriye ile savaşın eşiğine gelmiş durumdayken.

Her gün gelen şehit haberleri yüreklerimizi yakmaya devam ederken, anarşi ve kaos ortamı her geçen gün artmakta olup ülkemiz ateş topu haline getirilmişken,

TOKİ'nin dere yataklarına yaptığı konutlarda sel sularında insanlarımız boğuluyorken, işçimiz, memurumuz, çiftçimiz, emeklimiz borca esir hale getirilmişken,

yapılan özelleştirmeler ve yeni iş istihdamı alanları yaratılamaması nedeniyle milyonlarca işsizimiz varken ve esnafımız kan ağlarken, yapılacak olan bir AKP-HSP birleşmesi sadece ve sadece bir göz boyamaktan ibarettir.

Yeniden büyük Türkiye olmak, tarihteki şanlı şerefli dönemleriyle yeniden buluşmak isteyenlerin tek adresi milli görüşün tek partisi ve temsilcisi olan Saadet Partisi'dir. Milli görüşün hâkim olması için Numan Kurtulmuş'a bel bağlayan tüm dostlarımızı yeniden baba ocağına Saadet Partisi'ne bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68