Åžimdiye Kadar 530 Kişi Başvurdu!

Åžimdiye Kadar 530 Kişi Başvurdu!

Åžimdiye Kadar 530 Kişi Başvurdu!

Sosyal Güvenlik Kurumu,nun yeni uygulaması olan Genel Sağlık Sigortası,na başvuruların tarihi uzatıldı. Bu ay sonunda sona erecek başvurular için şuana kadar ilçemizden 530 kişi başvurdu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı,nın 5510 sayılı Sosyal Sigortalar Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile yürürlüğe giren Genel Sağlık Sigortası uygulamasından yararlanmak isteyen Yeşil Kart sahipleriyle sosyal güvencesi olmayanlar vatandaşlar için son başvuru tarihi 31 Ocak 2012,ydi. Fakat başvuruda bulunmayan hak sahiplerinin çok sayıda oluşundan dolayı bu tarih 29 Åžubat 2012 tarihine kadar uzatılmıştı.

Son başvuru tarihinin 29 Åžubat,a alınmasından sonra başvuruların hızla devam ettiğini açıklayan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yatağan Åžubesi yetkilileri, “her hangi bir sağlık güvencesi olmayan vatandaşlarımızın başvuruda bulunabileceği bu yeni uygulama için şu ana kadar ilçemizden 530 başvuru yapıldı. Değerlendirme süreci devam ediyor. Bu ay sonunda sona erecek başvurular için halkımız bizlere ulaşarak gerekli bilgileri alabilirler” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68