İnönü Bulvarı, çift taraflı trafiğe açılıyor

Yatağan ilçesindeki İnönü Bulvarı’nda yapılan çalışmalarda sona gelindi. Yaklaşık 5 ay önce başlayan çalışmalar sonucunda, Yatağan-Milas istikametinin ardından Milas-Yatağan istikameti de araç trafiğine açılıyor.

İnönü Bulvarı, çift taraflı trafiğe açılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında, uzun yıllardır yapımı gündemde olan İnönü Bulvarı’nda yenileme çalışmasına 5 ay önce başlandı.
İlk önce Yatağan-Milas istikametini araç trafiğine kapatarak çalışmalara başlayan ekipler, 3 aylık sıkı bir çalışmanın sonucunda Milas istikametini araç trafiğine açtı. Daha sonra araç trafiğine kapatılan Milas-Yatağan istikametinde çalışmalarına başlayan ekipler, yaklaşık 2 ay süren çalışmanın sonucunda diğer istikameti de 31 Aralık Perşembe günü akşam saatlerinde araç trafiğine açılıyor.
Sinaylizasyon ve yönlendirme ile ikaz tabelaların yerleştirilmesiyle birlikte 4 gün sürecek sokağa çıkma kısıtlamasından önce araç trafiğine açılacak yolun yeni yeni yıla yetiştirilmesi, ilçede sevince neden oldu.
Öte yandan, daha önce tamamlanan Milas istikametinde elektrik hatlarının yer altına alma çalışmaları da ADM Elektrik Dağıtım AŞ ekipleri tarafından yürütülüyor.
Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İnönü Bulvarı’ndaki çalışmalar ile ilgili yaptığı açıklamada, “Karayolları ekiplerinin aralıksız sürdürdüğü çalışmalarla İnönü Bulvarı’ndaki çalışmalar planlanan program çerçevesinde yapıldı. Milas istikametinin ardından Milas-Yatağan istikametinin tamamlanmasıyla yeni yol trafiğe açılıyor. Daha önce de dediğimiz gibi yolu yeni yıla yetiştirdik. Çok şükür çok güzel bir çalışma oldu. Elektrik hatlarının yer altına alınmasının ardından başlanacak kaldırım çalışmalarıyla, Yatağan yakışır bir projeyi hayata geçirmenin gururunu yaşayacağız” dedi.
AK Parti Yatağan Başkanı Ali Tekin ise, “Yoğun bir mesai harcanarak tamamlanan yeni yolumuzun iki istikameti de araç trafiğine açılıyor. Modern ve sağlıklı bir yolun ilçemize kazandırılmasında emeği geçen ve destek olan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68