İnönü Bulvarı, Türk bayrağı ve Atatürk resimleriyle donatılacak

Yatağan’daki İnönü Bulvarı’nın yapım çalışmaları sürerken, yolun çehresini değiştirecek aydınlatma sistemiyle ilgili gelişmeler, netleşmeye başladı. Yatağan Belediyesi tarafından yaptırılacak dekoratif aydınlatma direklerinde, Türk bayrağı, Atatürk resmi ve Yatağan Belediyesi’nin logosunun olacağı öğrenildi.

İnönü Bulvarı, Türk bayrağı ve Atatürk resimleriyle donatılacak

Yatağan’ın can damarı olan İnönü Bulvarı’nın yenilenmesiyle birlikte, yeni bulvarın dekoratif aydınlatma direklerinin alım işinin ihale edileceği duyuruldu.

Yatağan Belediyesi tarafından yapılacak ihalede, her türlü malzeme ve nakliye dahil 45 adet 10+10 metre boyunda alüminyum aydınlatma direği alım işi ve 120 adet 6+10 metre boyunda alüminyum aydınlatma direği alım işi yapılacağı belirtildi.

6 Ocak 2021 tarihinde gerçekleştirilecek ihalenin kazanan yüklenicisine, 10 gün içerisinde yer teslimi yapılarak İnönü Bulvarı’nın dekoratif aydınlatma direkleri yerleştirme işine başlanacak. Yatağan Belediyesi tarafından yapılacak ihaleyle sağlanacak malzemeler, ADM Elektrik Dağıtım AŞ tarafından yerleştirilecek.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, yapılacak çalışmanın detayları hakkında açıklama yaparak, “Yatağanımız, çehresini değiştirecek bir projeye kavuştu. İnönü Bulvarı, kısa süre içerisinde tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Bu çerçevede, yola belediyemiz tarafından satın alınacak dekoratif aydınlatma direkleri yerleştirilecek. Bu direklerin üzerinde Türk bayrağı, Atatürk resmi ve Yatağan Belediyesi’nin logosu olacak. Devletimizin ve milletimizin en önemli değerleri bayrağımız ve Atatürkümüz, İnönü Bulvarı’nı kullanan vatandaşlarımızı selamlayacak” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68