İnönü Bulvarında Güvençer devrede

Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer dün sabah saat 08.30’da Yatağan’a gelerek bir dizi incelemelerde bulundu. İnönü Bulvarı’nın ticarete açılması konusunda kendisinden istenen desteğe kayıtsız kalmayan Güvençer, Karayolları ile bizzat görüşerek konunun takipçisi olacağı sözünü verdi.

İnönü Bulvarında Güvençer devrede
 Dün sabah erken saatlerde ilçeye gelerek bir dizi incelemelerde bulunan Vali Güvençer’i İlçe Kaymakamlığı önünde, Kaymakam Hasan Tanrıseven, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Yüzbaşı İ. Kamil Kısbet, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül ile birlikte diğer kurum müdürleri ve daire amirleri karşıladı.

Yatağan Kaymakamlığı toplantı salonunda İlçe Kaymakamı Hasan Tanrıseven’den geniş bilgi alan Vali Güvençer daha sonra toplantıda hazır bulunan kurum müdürleri ve siyasi parti temsilcileri ile Tes-iş Ve Maden-iş sendikası Şube başkanları ile bir süre sohbet etti. Vali Güvençer’e ilçenin en büyük sıkıntıları haline gelen Yatağan Meslek Yüksek Okulu, Hastane Yeri, MOBESE Sistemi, Adliye Binası ve İnönü Bulvarının ticarete açılması konusunda talepler iletilirken Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Yatağan’ın mermer kenti olduğunu ve ilçedeki tüm kuma kurum ve kuruluşlarının her türlü sıkıntılarında mermercilerden destek istediğini ancak bu sektörün en büyük sıkıntısının tonaj aşımı nedeniyle aldıkları para cezası olduğuna işaret ederek bu konuda biraz daha esnek davranılması için çağrıda bulundu. Blok mermer taşıyan kamyonların tonaj limitini yüzde 10-20 gibi oranlarda geçmeleri halinde çok yüksek rakamlarla cezaların uygulandığını ve bunun da mermerci esnafının mağdur ettiğini bildiren Başkan Işık, “hız limitlerinde bile bir tölerans söz konusu bu sektörü mağdur etmememiz gerekiyor” diye konuştu.

Yatağan Kaymakamlığını ziyaret eden Güvençer daha sonra Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, Belediye Başkanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Yatağan Termik Santrali ev GELİ İşletmesini ziyaret ettikten sonra ilçeden ayrılırken yaptığı açıklamada, “Yatağan’a daha öncede birkaç defa gelmiştim ancak bu ilk resmi ziyaretim oldu. İlçemizin adını duyduğum gibi kamu kurumları ve vatandaşlar arasında birlik ve bütünlük içerisinde buldum ve bu durum beni son derece mutlu etti. Yaptığımız görüşmelerde genel bir değerlendirme yaptık. Daire amirlerimiz arasında da uyumlu bir çalışma söz konusu. Bize düşen tüm kurumlarımızla Valilik olarak bu birlikteliğe destek vermek olacaktır. MOBESE, Adliye Hizmet Binası, Yatağan Meslek Yüksek Okulu, Hastane ve İnönü Bulvarı konusunda talepler geldi. İletilen tüm konularla ilgilenip sonuç almaya çalışacağız, ayrıca İnönü Bulvarı’nı ticarete açma konusunda Karayolları ile bizzat görüşmeleri yaparak bilgi alacağım. Öte yandan özelleştirme süreci hakkında sendikalarımızla da önümüzdeki hafta bir görüşle yapacak ve bilgi alacağım. Toplantımızda Yatağandaki bu dinamizmin eğitime daha net katkılar vermesi konusunda görüşte bulunduk. Bu ziyaretin olumlu geçtiğini ve Yatağanla ilgili görüş ve düşüncelerimizin pekiştiğini söyleyebilirim” diye konuştu.

Vali Güvençer akşam saatlerinde ilçedeki ziyaretlerini tamamlayarak Muğla’ya döndü.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2013, 20:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56