18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

İnönü Bulvarı’nda “pankart” gerginliği

Kendilerine yöneltilen soru ve eleştirilerden usanan Yatağan Belediyesi, İnönü Bulvarı’nın kendilerine ait olmadığını, sorumluluğun sadece Karayolları Genel Müdürlüğü’nde olduğunu hazırladığı pankartlarla duyurmak istedi. İnönü Bulvarı’na asılan pankartlar, yine Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından söküldü. Konuyla ilgili son noktayı ise Yatağan Kaymakamı koydu.

20 Mart 2018 Salı 09:02
Bu haber 2737 kez okundu
İnönü Bulvarı’nda “pankart” gerginliği

Edinilen bilgiye göre, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın talimatıyla belediye ekipleri, İnönü Bulvarı’nın orta refüjünde yer alan demir çitlere, “İnönü Bulvarı Karayollarına Aittir” pankartı astı.

Asılan bu pankartlar, kısa süre içerisinde Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından asıldıkları yerden söküldü.

Olay, kısa süre içerisinde özellikle sosyal medyanın en çok konuşulan konusu olurken, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, konuyla ilgili açıklamalarda bulundular.

Yatağan Belediyesi’nin sorumluluk alanı içerisindeki görevlerini yerine getirmek için büyük bir çaba gösterdiğini kaydeden Belediye Başkanı Işık, belediyenin görev ve sorumlulukları dışındaki konulardan çok sayıda eleştiri ve sorulardan usandıklarını söyledi.

Işık, sorumluluk alanlarındaki sorunlara en kısa sürede çözüm ürettiklerini, fakat sorumluluk sahası dışındaki bir konuya müdahale etmelerinin mümkün olamayacağını belirterek, “Vatandaşlarımız, İnönü Bulvarı’ndaki sorunlardan dolayı sürekli bizi eleştiriyordu. Biz de buranın bize ait olmadığın söylüyorduk. Fakat bu söylediklerimiz yeteri kadar kişiye ulaşmıyordu. Levhalara dikkat edenler zaten yol üzerindeki levhayla buranın Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait olduğunu anlıyor. Orada bir ağaç kuruyor, vatandaş Yatağan Belediyesi’ni eleştiriyor. Yolda bir kaza oluyor, Yatağan Belediyesi suçlanıyor. Bundan kurtulmak için pankartlar astırdım. Ama astırdıktan 1 saat sonra ilgililer tarafından toplatıldı. Neden toplatıldığını anlamış değilim” dedi.

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ise, İnönü Bulvarı’ndaki yol yapımı çalışmaları itibarıyla sorumluluğun Karayolları Genel Müdürlüğü’nde, belediyecilik hizmetleri açısından ise Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Belediyesi’nin sorumlu olduğunu söyledi.

Orta refüjün birinci derecede sorumlusunun Karayolları Genel Müdürlüğü olduğunun altını çizen Çiçek, buranın cadde olması nedeniyle düzenlemeler açısından Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin de sorumlu olduğunu vurgulayarak, “Konuyu sosyal medya üzerinden haber aldım. Karayolları Genel Müdürlüğü ekiplerine sorarak konu hakkında bilgi aldım. Yatağan Belediyesi tarafından asılan pankartlara ekipleri müdahale etmiş. Karayolu üzerinde herhangi bir şekilde, orta refüjde veya diğer kısımlarında karayollarının izni olmaksızın herhangi bir pankart, levha, tabela, tanıtıcı afiş konulamayacağını belirttiler. Trafik güvenliği açısından ve izinsiz olduğu için pankartları kaldırmışlar” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV