İnönü Bulvarı’ndaki çalışmalar için kan akıtıldı

Yatağan’ın can damarı olan İnönü Bulvarı’ndaki çalışmaların başlaması nedeniyle Yatağan Belediyesi tarafından kurban kesildi ve dualar edildi.

İnönü Bulvarı’ndaki çalışmalar için kan akıtıldı

Yatağan’ın ortasından geçerek ilçeyi ikiye bölen ve özellikle yaz aylarında günlük ortalama 30 bin aracın geçtiği İnönü Bulvarı’nda, Karayolları’nın yüklenici firması tarafından çalışmalara başlandı.

Her gün aralıksız süren çalışmaların kazasız belasız tamamlanması ve bundan sonra “Ölüm yolu” olarak adlandırılan yolda kazaların meydana gelmemesi için çalışmaların yapıldığı alanda kurban kesildi.

Etkinliğe, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, belediye meclis üyeleri ve yüklenici firma temsilcileri katıldı.

Okunan duaların ardından alana getirilen kesilerek kanı çalışmaların yapıldığı alana akıtıldı.

Etkinliğin ardından konuşan Toksöz, “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini tehlikeye atan ve bugüne kadar çok sayıda ölümlü trafik kazasının yaşandığı İnönü Bulvarı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ile Yatağan Belediyemizin ortak çalışmasıyla çok daha modern ve güvenli bir hale gelecek. Yatağan’ın yıllardır beklediği ve seçim sürecinde ilk taleplerden biri olan Yatağan Geçiş Projemiz şimdiden bölgemize hayırlı olsun. Bu önemli projenin başından bu yana takipçisi olarak büyük destek veren başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na, Muğla Milletvekillerimiz Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan’a, İl Başkanımız Kadem Mete’ye, İlçe Başkanımız Ali Tekin’e ve diğer emeği geçenlere hemşerilerimiz adına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68