İnönü Bulvarı’nı gezdi, esnaflarla tek tek görüştü

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, yağan yağmura aldırış etmeden yapımı süren İnönü Bulvarı’nda yaya olarak incelemelerde bulundu ve bulvar üzerindeki esnaflarla teker teker görüşerek görüş alışverişinde bulundu.

İnönü Bulvarı’nı gezdi, esnaflarla tek tek görüştü

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, beraberinde başkan yardımcıları İsmail Kaya ve Ahmet Yunus Tuna, Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu ile yapımı süren İnönü Bulvarı’nda incelemelerde bulundu.

İlçede etkili olan yağmura rağmen yaya olarak bulvarı gezen Toksöz, bulvardaki esnaflarla birebir görüşerek görüş alışverişleri gerçekleştirdi.

İncelemeler sırasında konuşan Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kuzu, esnafların mağduriyet yaşamaktan korktuğunu belirterek, “Bölgedeki esnaflarımız, özellikle oluşan kot farkından rahatsızlık duymaktadır. Bu konuya mutlak suretle çözüm üretilmelidir. Ayrıca yeni yapılacak olan kaldırımlar, bulvar üzerindeki esnafların rahatlıkla yük indirip bindirmesine engel olacaktır. Bu durum, bulvardaki esnaflarımızı mağdur edecektir. Umarız, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün girişimleriyle, bu sorunlarımıza çözüm üretilir ve bu büyük yatırım ilçemizdeki kimseyi mağdur etmeden hayata geçirilmiş olur” dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kuzu’nun yanı sıra esnaflarla yaptığı görüş alışverişinin ardından açıklamalarda bulunan Toksöz ise, “Yatağan’a yakışı bir projede çalışmalar aralıksız devam ediyor. İnönü Bulvarı’ndaki çalışmaları yerinde incelemek üzere buraya geldik ve esnaflarımızla görüşüyoruz. Herkesin sorununa elimizden geldiğince çözüm üretmeye çalışıyoruz, çalışacağız da. Vatandaşlarımızın en çok rahatsızlık duyduğu konulardan biri olan kot farkına, ne yazık ki müdahale etme şansımız yok. Çünkü bu zamana kadar yapılan binaların kot farkları, birbirinden farklı. Dolayısıyla her binaya uygun kot farkı oluşturulması gibi bir durum söz konusu değil. Fakat kot farkından dolayı kimsenin mağdur olmaması için elimizden geleni yapacağız. Onunla ilgili düzenlemeler zaman kaybetmeden yapılacaktır. Üzerinde durduğumuz en önemli konulardan birisi ise, bulvar üzerindeki esnafların yük indirip bindirme sırasında mağdur olmamasıdır. Bunun sözünü rahatlıkla veriyorum, bu konuda kimse mağdur olmayacaktır ve sorunu mutlaka çözeceğiz. Kimsenin aklında soru işareti kalmasın. Ayrıca Cumartesi Pazarı mevkisine yapılacak olan kavşağın karşılarına yapılacak üçgen kavşaklar, vatandaşlarımızı mağdur etmemesi için Karayolları ile bizzat görüşeceğim. Umarım buna da en kısa sürece çözüm buluruz. Bulvarı üzerindeki düzenlemeyle birlikte elektrik hatları da yer altına alınacak. Bu sayede kaldırımlar daha kullanışlı olacak ve bulvar daha modern bir hal alacak. İnönü Bulvarı’ndan Ömer Tekin Caddesi ile Atatürk Caddesi’ne bağlanan yolda tek yol düzenlemesi yaparak, alternatif yollar vasıtasıyla bu yolu kullananları, Cumhuriyet Caddesi’ne yönlendireceğiz ve bu sayede Cumhuriyet Caddesi’nin önemini korumasını sağlayacağız” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68