İnönü Bulvarı’nı tekrar trafiğe kapattılar

Yatağan ilçesinde, çok sayıda kazanın meydana geldiği İnönü Bulvarı Cumartesi Pazarı mevkisinde bir araya gelen vatandaşlar, kazalar karşısında önlem alınmadığını savunarak, bir haftada iki kez karayolunu trafiğe kapattı.

İnönü Bulvarı’nı tekrar trafiğe kapattılar
 Cumhuriyet Mahallesi İnönü Bulvarı’nın Cumartesi Pazarı mevkisinde meydana gelen ölümlü trafik kazasının ardından bir araya gelen vatandaşlar, geçen hafta karayolunu trafiğe kapatmıştı. Bu eylemin ardından yoldaki kazaları önlemek için herhangi bir önlem alınmadığı takdirde bir hafta sonra tekrar karayolunu trafiğe kapacaklarını belirten vatandaşlar, pazar günü Cumartesi Pazarı mevkisinde tekrar bir araya geldi.

Ellerindeki “Bulvardaki ölümlere son” ve “Bir imza da sen at” pankartlarıyla, İnönü Bulvarı’ndaki kazaların artık sona ermesini isteyen vatandaşlar, karayolunu trafiğe kapattı.

Yatağan Emniyet Müdürü Ali Özher, bölgeye gelerek, vatandaşları yolu açmaları konusunda ikna etmeye çalıştı.

Vatandaşların taleplerini dinleyen Özher, ilk eylemin ardından Yatağan Kaymakamlığı’nın ilgili kurumlarla gerekli yazışmaları gerçekleştirdiğini ve İnönü Bulvarı’nda gerekli düzenlemelerin bir an önce yapılması için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Emniyet Müdürünün girişimleri sonucunda yolu açmaya karar veren vatandaşlar, geçen hafta başlattıkları imza kampanyasını sürdürdü.

Muğla-Bodrum karayolu, bölgede toplanan grubun yaklaşık 5 dakika süren eylemi sonlandırmasının ardından tekrar ulaşıma açıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95