banner80

İnönü Bulvarı’nın ağaçları artık kurumayacak!

Önceki İnönü Bulvarı düzenlemesinde şebeke suyuyla sulanan ağaçların büyük bir kısmı, sulanmaması nedeniyle kurumuştu. İnönü Bulvarı’nın yeni düzenlemesiyle birlikte, ağaçların şebeke suyuyla sulanmaması için Yatağan Belediyesi tarafından sondaj kazıldı.

İnönü Bulvarı’nın ağaçları artık kurumayacak!

Yatağan Belediyesi, daha önceki İnönü Bulvarı’nın şebeke suyuyla sulanması ve son zamanlarda birçok ağacın sulanmaması nedeniyle kuruması nedeniyle, yenilenen İnönü Bulvarı’nda alternatif bir çözüm üretti.

Cumartesi pazarı kavşağında yapılan sondaj çalışmasıyla yaklaşık 100 metre derinlikten saatte 65 ton çıkartılmasını sağlayan Yatağan Belediyesi, İnönü Bulvarı’nda dikilecek yeni ağaçları ve çiçekleri, bu suyla sulayacak.

Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve beraberindeki heyet, sondaj çalışmasının yapıldığı alana giderek incelemelerde bulundu.

Başkan Toksöz, burada yaptığı açıklamada, “Hatırlanacağı üzere daha önce düzenlemede ağaçlar sulanmıyordu. Bu nedenle ağaçların büyük bir kısmı kurumuştu. Yapılan yeni düzenlemeyle birlikte dikilecek ağaçların ve çiçeklerin kurumaması için sondaj kazdırdık. Çok şükür 100 metre derinlikten saatte 65 ton su çıktı. Yapacağımız bu düzenlemeyle birlikte ağaçlarımız ve çiçeklerimiz kurumayacak ve Yatağan’a yakışır bir görüntü oluşturmamızı sağlayacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68