İnönü Bulvarı’nın aydınlatma direkleri yerleştirilmeye başlandı

Yapımı tamamlanan fakat altyapı ve çevre düzenlemeleri aralıksız süren İnönü Bulvarı’nın aydınlatma direklerinin yerleştirilmesine başlandı. Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, ilki yerleştirilen direkleri yerinde inceledi.

İnönü Bulvarı’nın aydınlatma direkleri yerleştirilmeye başlandı

Yenilenen İnönü Bulvarı’nın daha dikkat çekici ve karayolunu kullanan herkesin ilgi odağı haline gelmesi için çalışmalar sürüyor. Elektrik hatlarının yer altına alınması için ekiplerin çalışmaları sürerken, yeni aydınlatma direklerinin yerleştirilmesine başlandı.

Yatağan Belediyesi tarafından sağlanan aydınlatma direklerinin ADM Elektrik Dağıtım AŞ ekipleri tarafından yerleştirilmesi çalışmalarını yerinde inceleyen Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu.

Çalışmanın tamamlanmasıyla 45 adet 10+10 metre boyunda alüminyum aydınlatma direği ve 120 adet 6+10 metre boyunda alüminyum aydınlatma direğinin İnönü Bulvarı’nı aydınlatacağını belirten Toksöz, “Seçim sürecindeki en büyük vaatlerimizden biri olan İnönü Bulvarı’nda sona yaklaşıyoruz. Biz bu çalışmayı sadece yoldan ibaret görmüyoruz. Özellikle yaz aylarında bu yoldan günde on binlerce araç geçiyoruz. O yüzden bu projeyi, Yatağan’ın yüz akı olarak düşünüyoruz. Bu kapsamda, çevredeki elektrik hatlarını yer altına alarak yol boyunca dekoratif aydınlatma direklerinin yerleştirerek, peyzajıyla harika bir çalışma yapmış olacağız. Yerleştirilen direklerin üzerinde Türk bayrağı, Atatürk resmi ve Yatağan Belediyesi’nin logosu olacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68