İnönü Bulvarı’nın dekoratif aydınlatma direkleri Yatağan Belediyesi’nden

Yapımı devam eden İnönü Bulvarı’nda Karayolları ekiplerinin çalışmaları sürerken, yolun çehresini değiştirecek aydınlatmanın da ihalesinin yapılacağı duyuruldu. Yatağan Belediyesi tarafından yapılacak ihaleyle sağlanacak malzemeler, ADM Elektrik Dağıtım AŞ tarafından yerleştirilecek.

İnönü Bulvarı’nın dekoratif aydınlatma direkleri Yatağan Belediyesi’nden

Basın İlan Kurumu tarafından yayınlanan ihale ilanıyla, Yatağan’ın can damarı olan İnönü Bulvarı’nın yenilenmesiyle birlikte, yeni bulvarın dekoratif aydınlatma direklerinin alım işinin ihale edileceği duyuruldu.

Yatağan Belediyesi tarafından yapılacak ihalede, her türlü malzeme ve nakliye dahil 45 adet 10+10 metre boyunda alüminyum aydınlatma direği alım işi ve 120 adet 6+10 metre boyunda alüminyum aydınlatma direği alım işi yapılacağı belirtildi.

6 Ocak 2021 tarihinde gerçekleştirilecek ihalenin kazanan yüklenicisine, 10 gün içerisinde yer teslimi yapılarak İnönü Bulvarı’nın dekoratif aydınlatma direkleri yerleştirme işine başlanacak.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Seçim sürecindeki en büyük vaatlerimizden biri olan İnönü Bulvarı’nda sona yaklaşıyoruz. Kısa bir süre sonra yolun karşı tarafındaki çalışmaların da tamamlanmasıyla iki taraflı olarak karayolu trafiğe açılacak. Biz bu çalışmayı sadece yoldan ibaret görmüyoruz. Özellikle yaz aylarında bu yoldan günde on binlerce araç geçiyoruz. O yüzden bu projeyi, Yatağan’ın yüz akı olarak düşünüyoruz. Bu kapsamda, çevredeki elektrik hatlarını yer altına alarak yol boyunca dekoratif aydınlatma direklerinin yerleştirerek, peyzajıyla harika bir çalışma yapmış olacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68