İnönü Bulvarı’nın kaldırımları döşeniyor

Yatağan’ın çehresini değiştiren İnönü Bulvarı’nda son eksiklikler gideriliyor. Ekipler, şimdi de kaldırımların döşemesine başladı.

İnönü Bulvarı’nın kaldırımları döşeniyor

İnönü Bulvarı’nın tamamlanması için ekiplerin yoğun çabası sürerken, elektrik hattının yer altına alınmasıyla birlikte kaldırımların döşenmesine başlandı.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İnönü Bulvarı’ndaki çalışmaları yerinde inceleyerek yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Toksöz, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, “İnönü Bulvarı’nda yapılan çalışmanın ardından eksiklikleri gidermeye devam ediyoruz. İnşallah önümüzdeki 1 aylık süreçte kaldırımları tamamlamayı hedefliyoruz. Yüklenici firmanın ekipleri, program doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. İnsanlarımızı tozdan, topraktan ve çamurdan kurtararak önlerini açmak istiyoruz. Kaldırımlar yayalara aittir. Biz de kaldırımlara yayalara bırakacağımız için bazı insanlarımız mağduriyet yaşayacak. Bulvarı üzerinde 150 civarında bina var. Her binaya yol verecek olursak veya araç geçişine izin verecek olursak yayalarımızın kullanacağı alanlar işgal etmiş olacağız. Ama bulvar üzerinde sağlık ocağı ve özel eğitim kurumu gibi özel durumu olan yerler de var. Buralarda vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için düzenlemeler yapmak zorundayız. Galericileri de şehir dışına alarak bu kaldırımların bozulmasının önüne geçmek istiyoruz. Sanayi işletmelerinin de sanayide hizmet vermelerini istiyoruz. Buraların daha çok göze hitap eden bir yer haline gelmesini amaçlıyoruz. İnsanlarımıza verdiğimiz eziyetten dolayı özür diliyoruz” diye konuştu.

İnönü Bulvarı’ndaki çalışmaların bir an önce sonuçlanması için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini kaydeden Toksöz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

“Duvarlarını boyayacak olan ve restorasyon yapacak bulvardaki bina sahiplerinin bir müddet bizleri beklemelerini istirham ediyoruz. Sokak sağlıklaştırma için önümüzdeki hafta Ankara’ya bir heyetimiz gidecek. Tüm tabelalardan korkuluklara, binaların ön cephe boyalarına Yatağan’a yakışır bir şekilde ıslah çalışmamız var. Drone çekimlerinin yanı sıra caddenin fotoğraflamalarını yaptık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın İller Bankası bölümüyle görüşüp sokak sağlıklaştırması için bir proje sunacağız. Yatağan’ın girişinden çıkışına aynı renkte boya ve aynı ölçülerde tabela kullanarak güzel bir görüntü oluşturmaya gayret edeceğiz. Peyzaj ve ağaçlandırma için insanlarımız müsterih olsun. Göreve geldiğimiz günden bu yana 15 bin fidanı toprakla buluşturduk. Yaya ve araç trafiğin güvenli olabilmesi için peyzaj çalışması gerçekleştireceğiz. Yaya geçitleri haricinde karşıdan karşıya geçişlere müsaade etmeyeceğiz. Yolun iyi olmasıyla birlikte vatandaşlarımız süratli bir şekilde bu yolu kullandıklarını gözlemledik. Büyükşehirlerde, elektronik denetleme sistemleri (EDS) büyükşehrin sorumluğundadır. Bu konudaki muhatabımız UKOME’dir. UKOME’ye müracaatımızı yaptık. Süratin ve trafik kuralları ihlallerinin önüne geçebilmek için hayata geçireceğimiz EDS için büyükşehirden haber bekliyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68