banner80

İnönü Bulvarı’nın yeni yolu, trafiğe açıldı

Yatağan ilçesindeki İnönü Bulvarı’nda yapılan çalışmalar sürüyor. Yaklaşık 3 ay önce başlayan çalışmalar sonucunda, Yatağan-Milas istikameti araç trafiğine açıldı.

İnönü Bulvarı’nın yeni yolu, trafiğe açıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında, uzun yıllardır yapımı gündemde olan İnönü Bulvarı’nda yenileme çalışmasına 3 ay önce başlandı.

İlk önce Yatağan-Milas istikametini araç trafiğine kapatarak çalışmalara başlayan ekipler, 3 aylık sıkı bir çalışmanın sonucunda Milas istikametini araç trafiğine açtı. Açılan yolda yapılan dubalama çalışmasıyla yeni yolu ikiye bölen ekipler, her iki istikametin araç trafiğini yeni yola verirken, Yatağan-Muğla istikametinde çalışmalara kısa süre içerisinde başlanacağı öğrenildi.

Öte yandan, yeni yapılan yolların kaldırımları ile ilgili çalışmaların da, Aydem ekiplerinin elektrik hatlarını yer altına almasının ardından başlayacağı öğrenildi. Aydem ekiplerinin çalışmalarının 6 Kasım 2020 Cuma günü ve 8 Kasım 2020 Pazar günü gerçekleşeceği, bu çalışmalar sırasında bölgede planlı elektrik kesintilerinin yaşanacağı öğrenildi.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İnönü Bulvarı’ndaki çalışmalar ile ilgili yaptığı açıklamada, “Karayolları ekiplerinin aralıksız sürdürdüğü çalışmalarla İnönü Bulvarı’ndaki çalışmalar planlanan program çerçevesinde yapılıyor. Milas istikametinin tamamlanmasıyla yeni yol trafiğe açıldı ve Muğla istikameti trafiğe kapatıldı. Şimdi burada çalışma başlayacak ve umarız yılbaşına kadar bitirilecek” dedi.

AK Parti Yatağan Başkanı Ali Tekin ise, “Ekipler, İnönü Bulvarı’nı kış şartlarının kendisini göstermeden karayolunu tamamen trafiğe açmak istiyor. Bu doğrultuda da çalışmalarını sürdürüyor. Modern ve sağlıklı bir yolun ilçemize kazandırılmasında emeği geçen ve destek olan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68